Windows 8 Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Windows 8 Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Merhaba Arkadaşlar bugün Windows 8’deki problemimi sizlere anlatıcam ve çözümüde anlatıcam inş.

Bilgisayarımı açtım sesler gelmeye başladı, yazılar vs. derken şifremi sordu onuda girdim sonra siyah ekranda bilgisayar kaldı. Devamı yok Ctlr – Alt – Delete yapıyorum görev yöneticisini açabiliyorum ancak diğer türlü kullanamıyorum. Biraz çabaladım ama çalıştıramadım beceremedim açıkcası sonra internette araştırdım yorumlarda gördüm denedim ve bilgisayarımı düzelttim.

Sorunun sebebi bilgisayarımda kurulu olan avast’tan kaynaklanıyor. Sizdede aynı problem varsa muhtemelen avast bilgisayarınızda kuruludur. Eğer avast kurulu değil ise buna benzer bir olay olabilir peşinden koşun.

grey Windows 8 Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Windows 8 Black Screen (Çözümü)

Siyah ekran sorunu çözmeye geldik şimdi sırayla söylediklerimi yapın.

1) Ctrl – Alt – Delete tuşuna basın. Windows 8 ekranı gelecek “Görev Yöneticisi“ne tıklayın.

2) Yeni Görev Oluştur kısmına eğer sisteminiz C: dizinine kurulu ise şunu yazın “C:Program FilesAVAST SoftwareAvastAvastUI.exe” eğer değil ise “Gözat” seçeneğine tıklayıp Avast’ın kurulu olduğu yeri seçin ve avast’ı başlatın.

grey Windows 8 Siyah Ekran Sorunu Çözümü

grey Windows 8 Siyah Ekran Sorunu Çözümü

3) Üst sekmeden Güvenlik -> Antivirüs -> Davranış Kalkanı kısmına tıklıyoruz ve an sağ kısımdan “Ayarlar” butonuna basıyoruz.

grey Windows 8 Siyah Ekran Sorunu Çözümü

4) Temel Ayarlar kısmına geleceğiz oradan “Güvenli işlemler” kısmına tıklıyoruz.

5) Sağdaki kısımda resimde benim uzantısını verdiğim bir alan exe bulunuyor siz oraya şunu yazın “C:WindowsImmersiveControlPanelSystemSettings.exe” işlem tamamdır. Kaydedip bilgisayarı kapatıp tekrar açıyoruz.

grey Windows 8 Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Not: Son olarak eğer çalışmazsa tüm bu işlemleri tekrardan yapın ve Temel Ayarlar kısmından “Sistemi onaylanmamış değiştirmelere karşı izle” seçeneğinide kaldırın. Tekrar kapatıp açın.

Avast’ın bunu neden yaptığını bilmiyorum ama sanırım güvenlik nedeniyle yapılmış bir ayardır ancak pc’yi açamadıktan sonra istemem o güvenliği :)

 

 • burak

  direkt avastı kaldırsak sorun çözülürmü :)

  • https://plus.google.com/u/0/113999990870032412216?rel=author Ertuğrul SAĞLAM

   Çözülür tabiki :)

 • Can Çoban

  Abi şimdi ben pc yi açıyorum falan windows 8 logosu (Yükleme ekranı) geçtikten sonra siyah ekran çıkıyor ama Fare falan gözükmüyor ve Ctrl+alt+delete veya ctrl+alt+esc yi yüzlerce kez denedim fakat sonuç vermedi bi yardım etseniz? bazıları avast ve 32 bit programlardan diyor ama size güveniyorum…

 • https://plus.google.com/u/0/113999990870032412216?rel=author Ertuğrul SAĞLAM

  #can ben bu sorunu bizzat yaşadım hatta ilerleyen sürelerde formattan sonrada tekrar yaşadım ama yukarıda yazdığım olayı yaptıktan sonra bilgisayar düzeldi.
  Sendeki başka bir problem olabilir. Bilgisayara format attıktan sonramı oldu bu olay yoksa programları kurdun vs. ondan sonramı oldu? çünkü kurduğun programdan kaynaklı olabilir birde 8.1 kurmayı denermisin onda bu hataları gidermiş olmaları gerekiyor.

 • ali kemal

  abi ben pc de bu sorunla önceden de karşılaştım 10 -15 gün sonra pc kendiliğinden açıldı ama bu gün yeniden karşılaştım siyah ekranla aslında önce mavi ekran geldi güvenli modda çalışmadı sonra kapandı açınca siyah ekran çıktı ctrl+alt+delete işe yaramıyor ama bende de avest vardı virüs proğramı benimkide ondan kaynaklanıyor olabilir ama şimdilik pc açamıyorm önereceğinin bir şey varmı açmak için

  • https://plus.google.com/u/0/113999990870032412216?rel=author Ertuğrul SAĞLAM

   #ali ctrl+alt+delete çalışması lazım çünkü benim siyah ekran problemimde bilgisayar açılıyodu sadece siyah ekrandan dolayı kullanamıyordum. Seninki farklı bir arıza olabilir problemin esas nedeni güvenlik duvarı diye biliyorum. Önerebileceğim malesef birşey yok.