MENU

Metal Yay Nasıl Yapılır? İzleyin

Anasayfa » Video » Metal Yay Nasıl Yapılır? İzleyin
Metal Yay Nasıl Yapılır? İzleyin

Güçlü kuvvetler altında enerjiye dayanabilen ve bu enerjiyi tutan ve bu kuvvet kaldırılınca yükün tamamını ve birazını geri bırakan makine elemanına metal yay denir.

Bir nevi esneklik sağlayan bu metal yay büyük makinelerden en ufak aletlere kadar bir çok yerde kullanılmaktadırlar. Hatta bazı binalarda esnemeyi almak için ve arabalarda süspansiyon sistemlerinde kullanılır. İşte bu metal yaylar nasıl yapılıyor bizde sizler için nasıl yapılır videosu bulduk ve paylaşıyoruz. Cehennem sıcaklığında üretilen bu yaylara nasıl şekil veriliyor yakından izleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Silindirle 17 Tane LCD’yi Pestile Çevirdi

Evet arkadaşlar üstteki videoyu izlediniz ve bizde bunun la yetinmeyip size daha büyük metal yay’ın nasıl yapıldığını da izleyin. Devasa Metal yay’ın nasıl yapılıyor videosunu izleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 3 Yıl Boyunca Saçını ve Sakalını Kesmeyen Adamın Değişimi

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.