MENU

Yeni Mesajlaşma Uygulaması Google Allo İndir

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Android » Yeni Mesajlaşma Uygulaması Google Allo İndir
Yeni Mesajlaşma Uygulaması Google Allo İndir

Akıllı mesajlaşma uygulaması Allo kısa süre sonra Google tarafından App store ve Play store’da indirmeye sunulacak.

Whatsapp mesajlaşma uygulamasına rakip olarak çıkartılan uygulamada herşey var diyebiliriz. Zira bize sunduğu özellikler mesajlaşmayı bir adım öteye taşıyor. En büyük özelliği ise Google asistan ve akıllı yanıt özelliğidir. Birde uçtan uca şifreleme var.

Allo ile mesajlaştığınız kişiye çıkartmalar, emojiler, doodle’lar gibi kendinizi ifade eden görsel mesajlar gönderebilirsiniz. Ayrıca yazarak değilde konuşarak sesinizi kaydedin ve karşı tarafa gönderin. Yazmakla uğraşmanıza gerek yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WhatsApp Hesap Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır?

Google Asistan ve Akıllı yanıt

Bu iki özellik sayesinde size gelen yazılı ve görsel mesajlar algılanarak en uygun yanıt hazırlanır. Böylelikle arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize daha hızlı cevap vermiş olursunuz. Yani gelen mesajlara karşı otomatik olarak mesaj hazırlanıyor.

Whisper – Shout

Bu özellik ise yazdığınız mesajı büyük ve küçük olarak gönderebiliyorsunuz. Buda arkadaşınıza ve sevdiklerinize mesajın ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Mesajınızı yazdıktan sonra baloncuğa basılı tutarak aşağı veya yukarı kaydırarak mesajınızın boyutunu ayarlayıp gönderebilirsiniz.

Gizli Mod

Gizli mod sayesinde mesajlarınız uçtan uca şifreleme özelliği ile gönderilecektir. Ayrıca arkadaşlarınızdan özel bildirimler alabilir ve aldığınız mesajların görünme süresinide ayarlayabilirsiniz. Yani gönderdiğiniz mesajların belli bir okunma süresi olacaktır.

Uygulama için görüşlerimi belirmek gerekirse whatsapp ile hemen aynı olsada daha gelişmiş özelliklere sahip biraz da snapchat’ide andırıyor diyebiliriz. Google Allo İOS ve Android için henüz yayınlanmadı ancak ön kayıt yaptırarak uygulama çıktığında hemen bildirim alarak yükleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone 7 Parçaları Ne Kadara Mal Oluyor?

Google Allo İndir

Android

İOS

 

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.