MENU

Flash 9 için crossdomain.xml ayarları

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Bilgi » Flash 9 için crossdomain.xml ayarları
Flash 9 için crossdomain.xml ayarları

Kısaca: crossdomain isimli xml dosyasi sitenin anadizininde bulunur ve bir flash uygulamadaki veri izinlerini ayarlamak için kullanilir.

http://i1126.photobucket.com/albums/l618/rooteto/velov-proxy_mjpg.jpg?t=1322834101

client.org.tr gibi alan adı üzerinde bulunan bir flash uygulaması, başka bir alan adı üzerinde bulunan bir konum ile haberleşmek istediğinde (örneğin flash sunucusu olsun : rooteto.com ), flash 9 bunu güvenlik politikası nedeniyle kısıtlıyor. Bunun için, başvurulan alan adı (rooteto.org) üzerindeki kök dizin içerisinde crossdomain.xml isminde bir dosya oluşturulmalı ve istemci uygulamamızın bulunduğu alan adı bu dosya içerisinde belirtilmelidir.

crossdomain.xml

Örneğin :

<!--?xml version="1.0"?-->
<cross-domain-policy>
<site-control permitted-cross-domain-policies="all">
<allow-access-from domain="client.org.tr">
</allow-access-from></site-control></cross-domain-policy>

Bu işlemi yaptığımız zaman flash uygulamamız, istekte bulunulan sunucuda crossdomain.xml’i arayacak ve izin verildi ise bu sunucu ile veri haberleşmesi yapabilecektir.

Başka bir konumda bulunan crossdomain.xml dosyasını belirtmek istiyor isek, actionscript koduna şöyle bir satır eklememiz gereklidir :
Security.loadPolicyFile(“http://baskadomain.org/crossdomain.xml”);

Not : Eğer istemci uygulamasından bir red5 sunucusuna bağlanmak isteniyorsa; $red5-home/webapps/root/ yolunda hâlihazırda bir crossdomain.xml dosyası bulunuyor. Sadece bu dosyaya yukarıdaki gibi belirtilen satır eklemek yeterlidir.

Crossdomain.xml türkçe ve yabancı kaynaklar

Flash 9 için crossdomain.xml yapılandırması

crossdomain.xml Nedir?

Hosting a PHP proxy and enabling Flash app to talk cross-domain

WCF calls from Silverlight applications (SL 2.0 B1)

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.