MENU

Firefox otomatik aramadaki Yahoo’yu kaldırmak

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Bilgi » Firefox otomatik aramadaki Yahoo’yu kaldırmak
Firefox otomatik aramadaki Yahoo’yu kaldırmak

Firefox kullananlardan bu sorunu yaşayan çok kişi olduğunu düşünüyorum yeni sekme kısmında arama yaptığınızda Googlede değilde Yahoo’da arama yapması olayı. Sağ kısımdaki arama motorları seçme kısmından ayarları Google’ye göre yapsanız bile genede aramayı Yahoo’da yapıyorsa alttaki gibi yapmalısınız.

https://1.bp.blogspot.com/-d5DMbpczhDw/T5hUgXEBK5I/AAAAAAAAHDs/LhwHWzolD64/s1600/Yahoo%21-logo_1.jpg

Otomatik Yahoo Aramasını Google Yapmak.

Ben bu sorunla önceleri çok karşılaşıyordum ancak çözümü bir türlü bulamamıştım ancak firefox developer’de gezinirken bir kaç taktik gözüme çarptı aradım taradım buldum.

Arama motorunu değiştirdiğim halde olmadıysa config‘de kayıtlı olucağını düşündüm ve şimdi sizlerle beraber yapalım bu işlemi.

Firefox’ta yeni bir sekme oluşturun (CTRL-T) daha sonra url kısmına about:config yazın entera basın.

Karşınıza bir uyarı çıkıcak çok dikkatli olucağım fln diye o kısımı geçtikten sonra alttaki resimdeki gibi yahoo yazın ve enter yapın.

https://4.bp.blogspot.com/-cXq6Ek3HlBE/T5hlBv-hzII/AAAAAAAAHD4/kSgfX2Fv0CU/s1600/yahoo-arama.JPG

Kırmızı ile işaretlediğim kısımlara gelin hatta şöyle yapın tüm yahoo yazanların üzerine sağ tıklayıp sıfırla işlemini yapın ve tammaladıktan sonra yeni bir sekmede ara yapın düzeldimi test edin. Ben denedim ve oldu.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.