MENU

Windows 8.1 ipucu: SkyDrive Klasörünün Yolunu Değiştirme

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Bilgi » Windows 8.1 ipucu: SkyDrive Klasörünün Yolunu Değiştirme
Windows 8.1 ipucu: SkyDrive Klasörünün Yolunu Değiştirme

Windows 8’de masaüstü uygulaması indirip klasörü değiştirebiliyordum ancak Windows 8.1‘de masaüstü uygulaması malesef yok sadece mağazadaki uygulaması var. SkyDrive klasörünün klasör yolunu değiştirmem gerekiyordu aradım sonunda buldum :)

https://2.bp.blogspot.com/-_90HMHC4XeU/UvHpuXllziI/AAAAAAAAX7I/KwscrqGgvbU/s1600/skydrive.jpeg

SkyDrive‘da 7-8 GB dosyam var e tabiki C: diskinde barındırmak mantıklı değil neden? 7-8 ayda bir yada bilgisayarda problem olduğunda format atabiliyorum tekrar SkyDrive kurduğumda o 7-8 GB dosyayı tekrar indirmesi hem mantıklı değil hemde internetim çok yavaşlatıyor. Bunun için SkyDrive’yi D: diskine taşımam gerekiyordu bunun yöntemi şu şekilde;

Bir klasör açın Bilgisayarım olabilir daha sonra sol kısımdaki SkyDrive klasörü üzerine gelip mouse ile sağ tıklayın ve Özellikler‘e basın.

Daha sonra karşınıza alttaki alan gelecek ve üst menüden Konum‘u seçin daha sonra yeni konumunu belirleyin. Belirledikten sonra taşı dediğinizde tüm dosyalarınızı yeni konuma taşıyacak biraz bekleyeceksiniz acele etmeyin. İşlem bu kadar.

https://1.bp.blogspot.com/-SSOqFpHX2ZU/UvHqsAR8oTI/AAAAAAAAX7U/6jvxq1ZEYHA/s1600/skydrive.jpg

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.