MENU

Esnek Genişlikli CSS Menü (Tablet, Telefon, PC Geniş Çözünürlük)

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » CSS / CSS3 » Esnek Genişlikli CSS Menü (Tablet, Telefon, PC Geniş Çözünürlük)
Esnek Genişlikli CSS Menü (Tablet, Telefon, PC Geniş Çözünürlük)

Esnek genişlikli tasarımlar artık her sitede bulunmakta. Yani bu olay şöyle aslında web siteniz için ekstradan android, apple uygulaması yapmak yerine web sitenizi mobil, tablet uyumlu yapabilirsiniz css3 ile gelen max-width, min-width gibi yeni kodlarla bu tip işlemleri yapabiliyoruz. Birde üzerine geldiğinizde belirli bir saniye sonra 1 saniye olur 2 saniye olur bu gibi süreler sonra renk değişmesi, gölgelenmesi bunlarda transition gene css3 ile gelen yeni kodlardandır.

tympanus’un çalışanları bu tip uygulamalar yapıp ücretsiz dağıtıyorlar bende hemen tanıtıyorum :)

https://2.bp.blogspot.com/-iDbBHbaAXKo/UY6R1iP6L_I/AAAAAAAARM0/dLat_gFSTR4/s1600/ResponsiveRetinaFriendlyMenu.jpg

Responsive Retina-ready Menu

Responsice yukarıda dediğim gibi esnek genişlik anlamına geliyor ve verdiğiniz genişliğe göre tasarım değişiyor. Yukarıdaki resimdede görüyorsunuz en geniş ekranda menü farklı, tablet’de daha farklı ve son olarak telefonda dikey bir menü oluyor.

Demo / Download

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ücretsiz HTML5/CSS3 Esnek Web Site Temaları

Yanlız dikkat edin bu tasarım tüm tarayıcılarda çalışmayabilir. Basit bir örnek Internet Explorer 6-7 css3 desteklemiyor. Chrome, Firefox, Internet Explorer 10 sürümü bunları destekler

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.