Denemeniz Gereken En İyi Kamera Uygulamaları

0

Ön ve arka kamera performansları bizlere telefon alırken en çok dikkat ettiğimiz özelliklerdendir. Kamerası iyimi, nasıl çekiyor, kaç megapiksel gibi sorular aklımıza geliyor. Akıllı telefonlarda yüklü olarak gelen kamera uygulaması kameranın hakkını vermiyor olabilir. Bu nedenle daha çok özelliğe ve hıza önem verenler üçüncü taraf kamera uygulamalarını tercih ediyor.

Bizde sizler için harika fotoğraflar ve selfiler çekmek isteyenler için en iyi kamera uygulamalarını sıraladık. Hepsinin birbirinden farklı özellikleri ve filtreleri bulunuyor. Android ve İOS telefonlar için en iyi kamera uygulamalarına yakından bakalım.

1- Camera Zoom FX

Android platform’unda en iyi kamera uygulamalarından biridir. Yepyeni özellikleri ve özelleştirilebilir yeteneği sayesinde kullanıcı dostu bir uygulama olmuş. HDR modu dahil aklınıza gelebilecek bir çok özellik ve güzel bir arayüze sahip Kamera zoom FX karşınızda.

Android

2- Best Mee Selfie Kamera

Bu uygulama Selfie sevenlerin telefonların olması gereken kamera uygulamasıdır. 100’den fazla filtresi bulunan uygulamada gerçek zamanlı kolajlarda oluşturabilirsiniz.

Android

3- Big Zoom Kamera

Mega zoom kamera 80x zoom’a kadar yakınlaştırabilme özelliği bulunuyor. Tabiki donanım izin veriyorsa çok yakınlaştırma size iyi bir fotoğraf deneyimi yaşatmayacaktır ancak ilgi çekici bir özelliktir. Standart özelliklere sahip bu kamera uygulamanızda yarar vardır.

Android

4- Camera FV-5

Kamera FV-5 fotoğraflarında tam kontrol yani gelişmiş özellikler isteyen kullanıcılar için ideal bir uygulamadır. ISO, odaklanma, beyaz dengesi ve pozlamayı manuel olarak yapabilirsiniz. Gece fotoğraflarında da iyi fotoğraflar çekmeyi başarması ve uzun pozlama özelliği uygulamanın en ilgi çekici yanıdır.

5- Cymera Fotoğraf Düzenleyicisi

Cymera uygulaması çektiğiniz fotoğraflarınızı güzelleştirmenin onlarca yolunu sunan güzel bir uygulamadır. Fotoğraf çekmek için gerçek zamanlı filtre ve çıkartmalar oluşturmaktadır.

Android | İOS

6- Camera 360

Fotoğraflarınıza animasyonlu efektler vererek fotoğraflarınzı bir nevi kısa videolara çevirir. Birçok güzellik aracına sahip uygulamanın onlarca da filtresi bulunuyor.

Android | İOS

7- Paper Kamera

Paper kamera ile çektiğiniz fotoğraflara karmaşık efektler verebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafa kağıt efekti vererek güzelleştiriyor. Bunun gibi karikatür, neon, çizgi roman gibi efektler de vererek fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.

Android | İOS

8- Footej Kamera

Animasyonlu gifler oluşturma ve slow motion yavaş çekim videolar çekebilmenizi sağlayan footej kamera uygulaması pozlamayı manuel olarak ayarlamanıza olanak sağlamaktadır.

Android

9- Cameringo Filtre Kamerası

300’den fazla filtre ye sahip uygulama canlı fotoğraflar çekmenize olanak sağlamaktadır. HDR fotoğraflar, yavaş video çekimi ve GIF oluşturma gibi artı özellikleri bulunuyor.

Android

10- YouCam Perfect

Mükemmel fotoğraflar çekmek için kullanılan bu uygulama yüz algılama, güzelleştirici araçlar, kolaj oluşturma özellikleri bulunan uygulamanın en önemli özelliği ise fotoğraflarınızda istemediğiniz nesneleri kaldırabilmenizi sağlar.

Android | İOS