MENU

WHM / cPanel Tarafından Otomatik Banlanan IP’yi Silmek

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Hosting » WHM / cPanel Tarafından Otomatik Banlanan IP’yi Silmek
WHM / cPanel Tarafından Otomatik Banlanan IP’yi Silmek

WHM cPanel‘e (2086) giriş yaparken birden fazla hatalı giriş yaptığınızda veya hack girişiminde bulunduğunuzda sizi banlayabilir. Genellikle müşteriler yanlış kullanıcı adı şifre deneyip banlanıyorlar daha sonra Hosting firmasından bilgileri alıp denediklerinde ise banlandıkları için hata alıyorlar.

Bunların önüne geçmek için artık son çare müşterinizden IP adresini alıp WHM‘den temizlemek veya çok banlanan yok ise müşteriye “tekrar deneyin” demeden önce banlanan ip’leri silip telefonda veya mailde “tekrar deneyin” diyebilirsiniz.

Bu işlemi genelde hosting firmaları yapar ancak siz bayi olabilirsiniz ve hosting firmasına erişmeden kendinizde düzenleyebilirsiniz.

Yapılması gerekenler sırasıyla;

  • Farklı bir ip’ye sahip başka bir modem üzerinden internete bağlanın. (Artık günümüzde akıllı telefonlarında modeme çevrildiğini biliyorsunuz.)
  • 2086 üzerinden WHM‘ye giriş yapın.
  • Giriş yapabildiyseniz diğer IP adresinizi banlamıştır.
  • WHM‘de sol menüde “phpmyadmin” aratın ve “phpMyadmin” linkine tıklayın.
  • Veritabanları kısmında “cphulkd” veritabanını bulun.
  • Veritabanı içindeki tablolarda “brutes“i bulun.
  • Müşteri IP‘sini, Kendi IP‘nizi veya tüm ip adreslerini temizleyin. Bu işlem size kalmış.

 

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.