MENU

Udinese 1 – 1 Braga Maçı Geniş Özeti (Penaltılar 4 – 5)

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Maç Özetleri » Udinese 1 – 1 Braga Maçı Geniş Özeti (Penaltılar 4 – 5)
Udinese 1 – 1 Braga Maçı Geniş Özeti (Penaltılar 4 – 5)

Udinese ile Braga Şampiyonlar Ligi play off turu rövanş maçında normal süresi 1-1 biten maç penaltılara kaldı.Penaltılarda udinese’li oyuncu Udineseli Maicosuel Panenka penaltısı atmaya çalıştı ancak kaleci kurtardı.ve Şampiyonlar liginden oldu.

http://www.youtube.com/watch?v=tTDt31T3fe8

Udinese 1 – 1 Braga Maçı Penaltıları

Panenka Penaltısı Nedir?

EURO 1976 final maçında Çekoslovakya ile Batı Almanya ile karşılaşmıştı. Maç penaltılara kaldı.Penaltılarda son penaltı için topun başına çekoslovak orta saha oyuncusu Panenka geldi.Panenka’nın golü atması durumunda Çekoslovakya avrupa şampiyonu olacaktı kaçırırsa penaltı atışları devam edecekti. Panenka tarihi bir penaltıya imza attı. sola yatan kaleci Maier’in ulaşamayacağı şekilde kalenin ortasına doğru hafifçe havalandırarak penaltıyı attı. Böylece hem Panenka Çekoslovakya’yı Avrupa şampiyonu yaptı hem de bu estetik vuruş tarihe “Panenka penaltısı” olarak geçmiş oldu.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.