MENU

TinyPNG ile PNG Resimleri Sıkıştırın

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » İnternet » TinyPNG ile PNG Resimleri Sıkıştırın
TinyPNG ile PNG Resimleri Sıkıştırın

Resim SEO ile ilgili daha önceden geniş bir yazım olmuştu ancak orada PNG resimlerle ilgili bir alanım yoktu. Birde oradaki önerdiğim program PNG resimleri TinyPNG gibi sıkıştırmıyordu.

TinyPNG web sitesi png formatındaki resimleri optimize edip sıkıştırıyor. Daha öncedende çok söyledim hızlı açılan web siteleri daha üst sıralara çıkar ve bunun için resimleri sıkıştırmamız gerekiyor.

Resimdede gördüğünüz gibi 57KB‘lık dosyayı 15KB‘a kadar düşürüyor. Tüm resimleri bu şekilde optimize ettiğimizi düşünürsek bu şekilde sitenin daha hızlı açılmasını sağlayabiliriz.

%70’e kadar sıkıştırma sağladıktan sonra Google PageSpeed Insights sayfası üzerinden test yapıp sayfanızın hızını tekrar test edebilirsiniz.

https://4.bp.blogspot.com/-m3zsQwVPppc/UwfC7Ehi6QI/AAAAAAAAYQk/10zLfWPGwmY/s1600/tinypng.jpg

Site Photoshop kullanıcıları içinde bir eklenti sunuyor dilerseniz onuda buradan inceleyebilirsiniz: Photoshop Plugin

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.