MENU

Nvidia, AMD ve İntel Ekran Kartı Sürücülerini Tamamen Kaldırın

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Programlar » Nvidia, AMD ve İntel Ekran Kartı Sürücülerini Tamamen Kaldırın
Nvidia, AMD ve İntel Ekran Kartı Sürücülerini Tamamen Kaldırın

Bilgisayarınızdaki ekran kartınızın her zaman güncel olması önerilsede internetten son sürüm sürücüleri indirsekte uyumsuzluk sorunu yaşabiliriz. Ekran kartı sürücüsü kurulsada bilgisayarımız sürücüler nedeni ile mavi ekran hatası gibi hatalar verebilir.

Mavi ekran hatası yada oyunlardaki yavaşlamalara neden olan uyumsuz ekran kartı driver’larını bilgisayarınızdan tamamen kaldırabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki standart kaldırma işlemi ekran kartı sürücülerini tamamen kaldıramaz. Bilgisayarınızda arta kalan uygulamaların yeni yükleyeceğiniz sürücülerlede çakışacağı için sürücüleri Display Driver Uninstaller programını bilgisayarınıza indirerek ekran kartı sürücülerini tamamiyle kaldırabilirsiniz. Taşınabilir bir program olan Display Driver Uninstaller Nvidia, AMD ve İntel grafik sürücülerini bilgisayarınızdan tamamen kaldırır.

Display Driver Uninstaller programına tıkladığınızda size bilgisayarı Güvenli modda açmasını önerecek. Güvenli modda daha verimli kaldırma işlemi yapacağını söylesede tercih size kalmış.

Tüm windows sürümleri ile uyumlu çalışan programı hemen başlatalım. Güvenli modda açmadığımız Display Driver Uninstaller programının arayüzünde hangi grafik kartını kullanıyorsak hemen seçelim. Örnek olarak Nvidia’yı seçtikten sonra sol tarafta bulunan Clean ve Restart (sil ve yeniden başlat) butonuna tıklayarak silme işlemini gerçekleştiriyoruz. Eski driver dosyalarından tamamı silindiği için uyumlu grafik sürücümüzü hemen yükleyebiliriz.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.