MENU

Türk Yapımı Yerli İşletim Sistemi Pisi Linux Yayınlandı

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Programlar » Türk Yapımı Yerli İşletim Sistemi Pisi Linux Yayınlandı
Türk Yapımı Yerli İşletim Sistemi Pisi Linux Yayınlandı

Türk yazılımcıların yaptığı Linux tabanlı işletim sistemi Pisi indirilmeye sunuldu.

Tamamen Türk yazılımcılar tarafından yapılan Pisi Linux işletim sistemi açık kaynak kodludur. Bilgisayarıma virüs girecek diye endişelnemenize gerek kalmayan Pisi Linux işletim sistemine ofis yazılımı, İnternet gezinme, sohbet programları gibi işinize yarayacak tüm programları yükleyebilirsiniz. Pisi Linux programları güvenilir Pisi Linux Server‘larından indirilmektedir. Pisi Linux programlarının en güncel ve kararlı versiyonlarını paket yöneticisi ile indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En iyi Disk Birleştirme, Yönetme ve Hızlandırma Programı

Açık kaynak kodlu sadece 64 bit desteğine sahip olan Pisi Linux’u istediğiniz gibi kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Pisi linux ile kurulum yaptıktan sonra Firefox, Chromium, LibreOffice, Amarok, Clementine, Gimp, CD ve DVD aktarma uygulamaları yüklü olarak geliyor. Yoğun çalışmalar sonucunda güçlü, kararlı, kullanımı rahat ve güvenli işletim sistemini hemen indirebilirsiniz.

Pisi Linux 64bit 1.2 İndir

Pisi Linux 64 bit 1.2 Torrent İndir

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.