MENU

Windows 8.1 Açılışta Otomatik Program Nasıl Çalıştırılır

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Bilgi » Windows 8.1 Açılışta Otomatik Program Nasıl Çalıştırılır
Windows 8.1 Açılışta Otomatik Program Nasıl Çalıştırılır

Bilgisayarımızın açılışında genellikle pc’yi hızlandırmak için açılıştaki programları kapatıyoruz. Ancak bu sefer Çok kullandığınız ve en sevdiğiniz programların windows 8.1 açılışında nasıl çalıştırılır bunu öğreneceğiz.

İlk önce bilgisayarım sekmesine tıklıyoruz sonra sistemimize yüklü disk olan Yerel disk C ‘ ye giriyoruz. Burada kullanıcılar, perfs log, program dosyaları (x86), program files ve windows gibi görünen klasörler karşımıza çıkıyor. Ancak burada işimize yarayacak olan program data klasörü bu dosya gizli klasör olarak atandığı için görünmüyor. İlk önce gizli klasörleri açmamız için penceremizinen sağ üstünde soru işareti iconunun solundaki aşağı doğru olan ok’a tıklıyoruz.

Üst menü karşımıza çıkıyor. Üst menüden görünüm sekmesi’ne yıklayarak gizli öğeler kutucuğunu işaretleyerek gizli klasörleri açıyoruz. Ardından Program data gizli klasörü karşımıza çıkıyor. Program data klaörüne giriyoruz.

Program data klasörünü açtıktan sonra Microsoft Klasörü‘ne giriyoruz.

Microsoft klasörüne girdikten sonra Windows  klasörü‘ne giriyoruz.

Windows klasörüne girdikten sonra Başlat menüsü klasörü’ne tıklıyoruz.

Başlat menüsüne girdikten sonra burada tek bir klasör olan Programlar klasörü‘ne giriyoruz.

Programlar klasörü’ne girdikten sonra son aşama olan Başlangıç klasörü‘ne giriyoruz.

Başlangıç klasörü bizim açılıştaki otomatik açacağımız programların klasörüdür. Başlangıç klasörü’ne istediğimiz programların kısayollarını ekleyerek windows açılışı‘nda otomatik olarak çalışacaktır. Son olarak üst taraftaki izlediğimiz yolu göreceksiniz.

Başlangıç’a eklediğiniz kısayollar windows başlangıcında Bilgisayarınızın hızına göre açılması değişecektir.

 

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.