MENU

Acronym ve Abbr nedir

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Bilgi » Acronym ve Abbr nedir
Acronym ve Abbr nedir

Anlatmaya başlamadan önce şunları söyliyim bu etiketi önceden görmüştüm ama araştırmamıştım. Yoast’da gezerken gözüme çarptı araştırıp ne olduğunu öğrenmeliyim dedim :) Araştırdım ufak bir açıklaması var ve işe yarar diye düşünerek açıklıyorum.

Birde wordpress eklentisinide araştırdım sizler için buldum. Onuda farklı bir sayfada açıklamayı düşünüyorum. Alttaki yazıyıda Googlede gezerken gördüm iyi bir açıklama vede paylaşıyorum…

Acronym etiketi

Sıkça karşılaştığınız seo kelimesi mesela.

Bir kelime hakkında, mouse ile üzerine gidildiğinde açıklama/ipucu göstermeye yarar.

<acronym title=”Arama motoru optimizasyonu”>Seo</acronym> uzmanlık gerektirmektedir.

Sitede sık kullanılan kelime ya da kelime grupları için nispeten ayrıntılı bilgi vermeyi sağlayan Acronym etiketi, o kelime hakkında bilgi verdiğinden Google tarafından sevilmekte.

Abbr etiketi

Abbreviation (Latince:Kısa) kelimesinden türetilen etiket.

Bu etiket, kısaltılmış kelimeler için kullanılır.

<abbr title=”SEO Uzmanı”>Seocu</abbr> Murat Çabuk.

Kaynak: Acronym ve Abbr nedir ve nasıl Kullanır ?

rooteto

Bu etiketlemeden anladığım kadarıyla google kısaltılmış kelimelerin ne olduğunu tam olarak öğrenmek için abbr etiketine dikkat ediyor. Kısalttığınız kelimenin açıklamasını yazdığınız takdirde arama motorları bunu açıklamasına göre sıralandırıyor olabilir. Yani “eto” kelimesi için anlatiyim.

eto kelimesine abbr etiketiyle “Ertuğrul SAĞLAM” eklersem aramasını ERTUĞRUL SAĞLAM sıralamasına göre yapıcaktır. “eto” ile başlayan bir ayakkabı şirketi vede bir futbolcu var :)

Buda benim yorumum yanlış yazdığımı veya yanıldığımı düşünüyorsanız kendi fikrinizide yazın lütfen…

WordPress Acronym eklentisi için diğer yazıma bakınız.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.