MENU

SEO ipucu: CSS ve JavaScript Dosyalarınızı birleştirin

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » SEO » SEO ipucu: CSS ve JavaScript Dosyalarınızı birleştirin
SEO ipucu: CSS ve JavaScript Dosyalarınızı birleştirin

Bu hem  SEO ipucu hemde bir WordPress eklentisi. WordPress kullanıcılarının çoğu hazır tema kullanmaktadır. Hazır temalarında css ve javascript dosyalarının genelde birden fazla olduğunu biliyoruz. Şimdi anlatıcağım eklenti bunları birleştiriyor ve tek seferde çalıştırıyor. Asıl mantık şu: 5 tane css stiliniz olsun (1.css, 2.css, 3.css, 4.css, 5.css) bunların her biri için bir istekte bulunuyorsunuz esasında ancak hepsi tek 1 .css içerisinde olursa tek istekle herşeyi hallediyorsunuz. Buda sitenizin açılma hızını %70 lere kadar arttırıyor.

https://3.bp.blogspot.com/-nTAQAi4spvM/T_NeP6lLqzI/AAAAAAAAIFo/uers5Rdi_kw/s1600/HTML-SEO-CSS.jpg

WP Minify Eklentisi

Eklenti mantığı tüm css’leri .js’leri tek 1 dosya haline getiriyor. Zaten resimdede uygulandıktan sonraki hızını yani %70’lik bir hızı görebilirsiniz.

Eklentiyi indir: WP Minify

Eklenti Kurulumu

  1. Upload the plugin to your plugins folder: ‘wp-content/plugins/’
  2. Make sure ‘wp-content/plugins/wp-minify/cache’ is writeable by the web server. (try ‘chmod 777 wp-content/plugins/wp-minify/cache’)
  3. Activate the ‘WP Minify’ plugin from the Plugins admin panel.
  1. “wp-content/plugins” klasörüne indirdiğiniz dosyayı yükleyin.
  2. “wp-content/plugins/wp-minify/” klasörü içindeki cache klasörünün chmod ayarını 777 yapın. (yol: wp-content/plugins/wp-minify/cache)
  3. Yönetim panelinden eklentiyi aktifleştirin.

Eklenti Kullanımı

Alttaki kısımdan nasıl kullanıldığı ile ilgili bir resim görüyorsunuz. .js’ler bir yerde .css’ler bir yerde olmak üzere yazıyorsunuz.

http://s.wordpress.org/extend/plugins/wp-minify/screenshot-1.png?r=567083

http://s.wordpress.org/extend/plugins/wp-minify/screenshot-2.png?r=567083

http://s.wordpress.org/extend/plugins/wp-minify/screenshot-3.png?r=567083

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.