MENU

Bluetooth 5 Yakında Geliyor

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Teknoloji » Bluetooth 5 Yakında Geliyor
Bluetooth 5 Yakında Geliyor

Akıllı cihazlar arasında veri transferi yapmayı sağlayan Bluetooth’un 5. sürümü yakında geliyor. Yeni tanıtılacak Bluetooth 5 ne zaman çıkacak ve bizlere sunduğu yeni özellikler neler olacak yakından bakalım.

Eskiden sıkça kullandığımız Bluetooth özelliği günümüzde pekte kullanılmıyor. Ancak yinede kullananlarda var. Müzik, fotoğraf, belgelerimizi cihazlar arasında kablosuz olarak taşımamıza yarayan Bluetooth 5 özelliği bizlere bir çok yeni özelliği getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Güncel DNS Listesi 2016

Bluetooth 5 Ne Kadar Hızlı Olacak?

Bluetooth 5 bağlanma mesafesini 2 katına çıkarırken veri transferinide 4 kat daha arttıracak. Mesafe hem uzayacak hemde daha hzılı dosya aktarımı sağlayacağız.

Bluetooth 5 Ne Zaman Çıkacak?

Bluetooth 5 resmi olarak İngilterede düzenlenecek etkinlikte 16 haziranda tanıtılacak. Yeni akıllı telefonlar ile gelmesi beklenen Bluetooth 5 bizlere hız ve mesafe sunacak.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.