MENU

Google 2014 Ocak Ayı Android Sürümlerinin Kullanım Oranını Açıkladı

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Android » Google 2014 Ocak Ayı Android Sürümlerinin Kullanım Oranını Açıkladı
Google 2014 Ocak Ayı Android Sürümlerinin Kullanım Oranını Açıkladı

Google her ay yaptığı android kullanım oranı ile 2014 ocak ayı için ilk android kullnım verilerini açıkladı.

İlk sırada android jelly bean, ikinci sırada gingerbread ve üçüncü sırada ıce cream sandwich yer alıyor. Bu üç android sürümü Android dağıtımındaki ilk sıraları domine ediyor. Özellikle android gingerbread ve ıce cream sandwich sürümlerindeki düşüş devam ediyor. Aslında bu düşüş gingerbread ve ıce cream sandwich kullanan android cihazların teknik donanımı düşük olması nedeni ile jelly bean sürümüne güncellenmediği için kullanıcıların artık bu cihazları yeni ve güçlü android cihazları tercih etmesi ile bu düşüş oluyor. Android jelly bean kullanımında 4.1.x sürümü geçen aralık ayına göre 37.4’den 35.9’a geriledi. Android 4.2.x, 4.3 ve 4.4 kitkat sürümlerinin ocak ayında yükseldiğini görüyoruz. Bunun en büyük etkilerinden biriside 4.1.x kullanan android cihazların teknik donanımı yüksek olduğu için güncellenmesi ile 4.1.x sürümünde düşüş olması hemde 4.3 ve 4.4 kitkat sürümlerinin artmasına neden oluyor. Jelly bean sürümü android cihazlarda yüzde 59.1 kullanımı ile android’in pazar payındaki en önemli rolü oynuyor.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.