MENU

Google Chromebook Pixel Özellikleri

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Android » Google Chromebook Pixel Özellikleri
Google Chromebook Pixel Özellikleri

Google’ın yeni Chromebook  işletim sistemli yeni Chromebook Pixel bilgisayarını tanıttı.Google 1-2 yıldır bu iş için zaman harcıyordu ve en sonunda bitirerek en iyi bilgisayar olduğunuda söyleyen google satışa sunduğu Chromebook Pixel ne kadar satabilecek.

Google yeni üst düzey bilgisayarında 12.85 inç ekranında retina çözünürlük sunacak.Macbook pro’daki 227ppi piksel yoğunluğa karşı chromebook ise 239 piksellik yoğunluğu ile biraz daha iyi olmuş.Önceki chromebook bilgisayarlardan farklı olarak en üst seviye bir PC olmuş.Ancak sanki biraz apple tasarımlarına benzemesi dikkatimizi çekti.Google chromebook pixel alanlara 3 yıllık 1 Terabayt’lık google drive bulut depolama imkanı veriyor.Android uygulamada çalıştırabileceğimiz chromebook pixel’in fiyatı ise 32 GB’lık wifi versiyonu amerikada 1299 dolardan satışa sunulan chromebook pixel’in LTE modeli ise 1.449 dolardan nisan ayında satışa sunulacak.

Chromebook Pixel Teknik Özellikleri

  • İşlemci : 1.8 GHz çift çekirdekli Core i5 HD Graphics 4000
  • Ram : 4 GB
  • Disk kapasitesi : 32 gb ve 64 Gb SSD
  • Ekran çözünürlüğü : 2560×1700 239 ppi Gorilla Glass çoklu dokunmatik ekran
  • Kablosuz bağlantı : Wifi, Bluetooth 3.0, 64 gb modelinde LTE
  • İşletim sistemi : Google Chromebook
  • Diğer özellikler :SD-MMC kart okuyucu, 2 adet USB 2.0 ve bir de mini görüntü çıkışı, ön kamera 720p ve 3 yıllık 1 TB Google Drive bulut depolama

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.