MENU

İphone 5 A6 İşlemcisinin Hızı ve Özellikleri

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Teknoloji » İphone 5 A6 İşlemcisinin Hızı ve Özellikleri
İphone 5 A6 İşlemcisinin Hızı ve Özellikleri

Apple yeni İphone 5’i tanıtırken kullandığı işlemci hakkındada bilgiler verdi.

http://images.anandtech.com/doci/6279/iPhone5-299_575px.jpg

  • Apple Cortex A6 işlemcisinin fotoğraf çekmeyi de dahada hızlandırdığına değinirken Apple’a göre A6 işlemcisi sayesinde fotoğrafları yüzde 40 daha hızlı çektiğini açıkladı.
  • Apple teknik detaylara girmeyi sevmeyen Apple, A6’nın kaç çekirdekli olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Apple’a göre A5’den yüzde 22 daha küçük olan çipin CPU ve GPU perfomansı iki kat daha iyi. Apple’ın tanıtımına bakılırsa yeni işlemci detaylı grafiklerde oldukça çok iyi görünüyor.

http://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2012/09/A6-faster.jpg

  • A6’nın 4 çekirdekli olması veya çift çekirdekli yeni bir mimariye sahip olması mümkün görünüyor.Bununla beraber A5X çipinin de çıktığında A5 işlemciden iki kata daha hızlı çalışıyor.Apple’ın İphone 5′ tanıtım sırasında yeni İphone 5’i rakiplerinden daha hızlı olduğunu iddia etmemesi de dikkat çeken detaylardan.
  • İşlemcinin gerçek performansını hız testleri ve incelemeler sonucunda ortaya çıkacaktır.

http://www.eetimes.com/Content//A6processor290.jpg

iphone 5 A6 Video

http://www.youtube.com/watch?v=Pki2EH27EZs
Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.