MENU

iPhone 6S'in Pili Kaç mAh Kapasitede

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Teknoloji » iPhone 6S'in Pili Kaç mAh Kapasitede
iPhone 6S'in Pili Kaç mAh Kapasitede

Apple yeni tanttığı İphone 6S’in Pil kapasitesi bir önceki İphone 6’ya göre değişiklik yapılmış.

İphone 6S’in pil kapasitesi İphone 6’ya göre biraz daha düşük bir kapasitede geliyor. Tabiki pil kapasitesinin düşük olması İphone 6S’in daha az kullanım süresi sunduğu anlamına gelmiyor. İphone 6S ile birlikte yenilenen A9 işlemcisi ile birlikte daha az bir pil kullanımı sağlıyor. Daha öncede İphone 6S tanıtımı yapıldığında bahsetmiştik. Tabiki daha düşük pil kapasitesi olası patlamalarında önüne geçiyor.

Peki İphone 6S Pil Kapasitesi Ne Kadar Olacak?

İphone 6S Pil kapasitesi 1715 mAh kapasitede gelecek. Bu açıklamayı yapmayan Apple yayınladığı videonun bir bölümünde pil kapasitesinin ne kadar olduğu görülüyor. İphone 6’da ise 1810 mAh batarya kullanıldığını düşünürsek pek fark yok ancak İphone 6S işlemcisi ve GPU‘su ile birlikte aradaki farkı kapatıp hatta kullanım süresini dahada açacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İphone 6S ve İphone 6S Plus Fiyatları

İphone 6S Çıkış Tarihi

12 Eylül‘de ön siparişe girecek İphone 6S akıllı telefon 25 Eylülde satışa sunulacak.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.