MENU

İphone 5S NFC parmak izi okuyucu

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Teknoloji » İphone 5S NFC parmak izi okuyucu
İphone 5S NFC parmak izi okuyucu

Tayvanlı chipbond şirketi İphone 5s için dokunmatik ekran sürücüleri üretmeye başladı.İphone 5s için üretilen bu sürücüler Apple’ın güvenliği daha çok arttırmak için yaptırdığı belirtiliyor.

Chipbond şirketinin sadece parmak izi okuyucu sürücüleri üretmiyor bunu NFC üzerinden ödemeler yapabilecek uyumlu sürücüler üretiyor.Kredi kartı olmadan İphone 5s ile NFC teknolojisini kullanarak ödeme yapılabilecek.Apple daha önce AuthenTec firmasını geçen sene satın alarak mobil cihazlarda güvenliği attırıyor.AuthenTec firması daha önce yaptığı işlerle mobil güvenlikte parmak izi kontrolü alanındaki çözümleri ile apple’ın dikkatini çekmiş ve satın alınmıştı.AuthenTec firması yaklaşık 365 milyon dolara satın alınmıştı.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.