MENU

Nike’dan Kendi Kendini Bağlayan Ayakkabı Geliyor

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Teknoloji » Nike’dan Kendi Kendini Bağlayan Ayakkabı Geliyor
Nike’dan Kendi Kendini Bağlayan Ayakkabı Geliyor

Teknoloji’nin gelişmesi ile birlikte ayakkabı üreticileride nasibini alıyor. Zira o ki kendi kendini bağlayan ayakkabı üretildi.

Bu sektörde en büyük firmalardan biri olan Nike kendi kendini bağlayabilen ayakkabı üretti. Nike’ın üst düzey yöneticilerinden Heidi Burgett yeni kendini bağlayabilen HyperAdapt isimli ayakkabıyı üretti. Bu ayakkabının içinde bulunan kablo sistemi ve özel sensörleri sayesinde ayakkabı basınç algıladığında bağcıkları sıkıyor. Yapmanız gereken tek şey ayakkabıyı giymek ve bağcıkların otomatik bağlanmasını beklemektir.

28 Ekim’de ayında Amerika’da belirli Nike mağazalarında tanıtılacak ayakkabının fiyatı için henüz bir açıklama yapılmadı ancak çok yüksek bi fiyat ile karşımıza çıkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Pokeball Topu Şeklinde El Yapımı Taşınabilir Powerbank

Yıllar öncesinde oynayan Geleceğe dönüş filminde Nike’ın kendi kendini bağlayan ayakkabısı yer alıyor. Alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.