MENU

Windows 8 VMware vSphere Client Kurulumu

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Bilgi » Windows 8 VMware vSphere Client Kurulumu
Windows 8 VMware vSphere Client Kurulumu

Merhaba arkadaşlar.

Windows 8’i beta sürümü çıktığından beri kullanıyorum çok beğeniyorum tabi bununla birlikte kurduğum bir çok program var. vSphere Client bilgisayarımda olması gereken bir program ancak Windows 8’de kurulumu yaptığım halde sürekli güncelleme diye tutturuyor ve açmıyor açılıştata şöyle bir hata alıyorum;

https://2.bp.blogspot.com/-5DkCNzyDMYU/UeGu6HxGWSI/AAAAAAAASA0/l5UuxxDEXMU/s1600/VMware-vSphere-Client-Error-windows-8_thumb.jpg

Bu programın yada ürünün Windows XP SP2 ve üzeri sistemlerde çalıştığının bir uyarısını versede ben Windows’un son sürümü 8’i kullanıyorum sürüm demek yanlış olur ama olsun. Genede en son çıkanı kullandığım halde bu uyarıyı vermesi bir hata. Windows 7’de bu programı kullanmaktayım herhangi bir problem yok. Ancak Windows 8’de bunu kullanmam gerekiyor. Sorunu bulamasamda farklı bir çözüm yolu buldum.

vSphere Windows 8 Kurulumu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 8 Bilgisayar Hızını Arttırma taktikleri.

1) VMware vClient programımızın klasörüne giriyoruz ve VMware-viclient.exe üzerinde sağ tıklayıp özelliklere giriyoruz.

2) Windows 8‘de çalışmıyorda Windows 7‘de çalışıyorsa mantıken biz bunun kurulum esnasındaki, çalışma esnasındaki Uyumluluk özelliğini Windows 7 olarak ayarlarsak sorun kalkacaktır.

3) Uyumluluk alanına basıyoruz ve oradan Windows 7’yi seçiyoruz benim yaptığım gibi;

https://1.bp.blogspot.com/-NPwZfCXeVTA/UeGxDzBAtUI/AAAAAAAASBE/XTktzlquPYs/s1600/vsphere-client-install.jpg

4) VMware-viclient.exe programını şimdi çalıştırın ve kuruluma başlayın işlem tamamdır.

Not: Dediğim gibi esas nedeni bulamadım ancak böyle bir çözüm bulabildim gerçekten çözümü bulursanız bilgilendirin bizde bilelim neymiş olay :)

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.