MENU

Windows 8 Bilgisayar Açılış şifresini kaldırma

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Bilgi » Windows 8 Bilgisayar Açılış şifresini kaldırma
Windows 8 Bilgisayar Açılış şifresini kaldırma

Windows 8 formatta ilk kurulumda internete bağlı iseniz şifre istiyor outlook otomatik girişler vs. internet olmadanda şifre girmenizi istiyor girmeseniz bile şifreli giriş ekranı kapanmıyor. Bunun yapılmasının nedeni aslında güvenlik ancak genede bir hızlı alternatif eklenmeliydi. Bu yazıdan sonra ilk açılıştaki şifre ekranından kurtulacaksınız.

Ama genel anlamıyla Windows 8’i çok başarılı bulduğumuda söylemek isterim.

https://2.bp.blogspot.com/-t1_dGgEebMA/UI7tdkYePiI/AAAAAAAAKDY/84nBbUis-OI/s1600/windows8-acilis-sifresi.jpg

Windows 8 Giriş Parolası

Bunun için en iyi ve en hızlı yöntemi yazacağım. Sırayla aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Windows R tuşuna basın. (Windows tuşu klavyede en sol altta ctrl’nin sağındaki tuştur eğer gene bulamadıysanız eskiden başlat‘a bastığınız tuştur bulun şu tuşu artık :) )
  • Çalıştır ekranı gelecek oraya netplwiz yazın ve entera basın.
  • Aşağıdaki resimde gösterdiğim kısım “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak içinbir ad ve parola girmelidir” kısmındaki tiki kaldırın ve işlem tamamdır. Size kaydetmek için şifre soracak onları doğru bir şekilde girerseniz tamamdır eğer şifre girmediyseniz boş ekranda enter yapın tamamdır.

Windows 8 ingilizce kullanıyorsanız “Users must enter a user name and password to use this computer” kısmındaki tiki kaldırın.

https://3.bp.blogspot.com/-PT3JEmLIIts/UI7u5z0egiI/AAAAAAAAKDg/P6Wm13mbLlM/s1600/windows8-acilis-ekrani.png

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.