MENU

WordPress Facebook Otomatik üyelik eklentisi

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Wordpress » WordPress Facebook Otomatik üyelik eklentisi
WordPress Facebook Otomatik üyelik eklentisi

WordPress Kullanıcıları için harika bir eklenti tanıtıcam bugün. Aslında bir çok bu tarz eklenti var ama benim deneyip tam sonuç aldığım eklenti bu olduğu sizleride uğraştırmak istemedim açıkçası. :) Eklenti kurulumu hem basit hemde kolay. Biliyorsunuz artık tüm siteler Facebook ve Twitter üzerinden üyelik almaya başladı yani bilgileri oradan alıp üye olurkenki geçen zamanı azaltıyoruz.

Gelelim eklentiyi anlatmaya.

https://2.bp.blogspot.com/-Dei2l_OmO0o/T8KB1jGFcoI/AAAAAAAAHts/YSOu_WkmUsM/s1600/Facebook-Registration-Tool.jpg

Facebook Registration Tool

Eklentiyi kurmadan önce söylemek istediğim bir husus var eklenti aktif olduktan sonra WordPress’in kayıt sistemi aktif olmuyor bu nedenlede üye olmak isteyenlerin Facebook adresleri olmak zorunda. Facebook kullanmayan yoktur diye düşünerek bu durumun sıkıntı olmayacağını söyledikten sonra devam ediyorum. Ne kelime yaptım ama :)

Yukarıdaki eklentiyi indirip kurduktan sonra Facebook sayfanızdan bir uygulama oluşturmanız gerekiyor. Bunuda alttaki linke tıklayarak yapabilirsiniz.

Facebook Uygulama linkine tıklayın ve oradan Yeni uygulama oluştur linkine tıklayın. Yeni oluşturucağınız uygulamanın Application ID ve Secret koduna ihtiyacımız olucak. Uygulama sayfasında zaten onları görüceksiniz.

https://3.bp.blogspot.com/-YrceOR9iLyU/T8KB2CrCj7I/AAAAAAAAHtw/sx5HMUeCUPY/s1600/Facebook-Registration-Tool1.jpg

WordPress admin panelinizde facebook eklentisine tıklayın ve alttaki kısımı görüceksiniz Facebook Uygulama kısmındaki ID ve Secret kodunuzu alttaki alana girin ve kaydedin. Tüm işlem bu kadar artık sitenize giren kullanıcılar /wp-login.php kısmına girerek üyeliklerini Facebook üzerinden yapıcaktır. /wp-login.php yazdım geliştirebilirsiniz ana sayfada kayıt ol bağlantısı yaparak yani.

Bu arada eklentiyi kurduğunuz halde üye ol panelinde hiç bir  şey çıkmıyorsa söyliyim web siteniz üyeliğe kapalıdır. WordPress admin panelinden Ayarlar -> Genel kısmına tıklayın ve üye alımlarını kabul et seçeneğini işaretleyin.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.