MENU

WordPress kategorilerinin bir anda kaybolmasını düzeltme

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Wordpress » WordPress kategorilerinin bir anda kaybolmasını düzeltme
WordPress kategorilerinin bir anda kaybolmasını düzeltme

Uzun zaman sonra yeni bir yazı yazmak benim adıma çok güzel birşey :) Dün sitelerimden bir tanesine otomatik güncelleme yaptım pek yaptığım bir iş değildir ama yaptım işte sonra bakın neler geldi başıma…

Güncelleme yaptıktan sonra…

– Güncelledim yanlız şöylede birşey var sadece güncellemeden önce veritabanının yedeğini aldım bir kenara…
– Daha sonra sistem otomatik son sürümü indirdi güncellemeyi yaptı siteye girdim site gayet sorunsuz bir şekilde devam ediyordu.
– Oh dedim sorunsuz atlattık otomatik güncellemeler daima sorun çıkarmıştır (bana) o yüzden manuel yapardım genelde işlerimi..
– Tabi arada kurtlar vadisini izliyorum reklama girdimi siteme bir bakiyim dedim sayfa yeniledim. Obaa “Kategoriler yok” yazısı çıktı karşıma
– Bakıyorum konular yerinde, etiketler duruyor, konulara giriyor ama genel kategorisindeymiş gibi görünüyor, panelden kategorilere tıklıyorum kategoriler yok, ama panelde başlangıç kısmında 80 kategori var yazıyor oda ayrı bir gariplik :)
– Şimdi düşündüm yedeğim elimde her türlü düzeltirim. Bakın .sql ile neler yaptım :)

– Panelden otomatik .sql dosyasını dump ettim yani yükledim. sorun devam ediyor.
– Bir önceki wp sürümünü indirip wp-includes klasörünü tekrar attım. site bozuldu son sürümü tekrar yükledim. sorun halen devam ediyor.
– MySQL’e girip database’yi sildim tekrar yükleyip tekrar yetki verdim. sorun devam ediyor.
– phpMyadmin’e girdim kategorileri bulup onarmayı düşündüm. Kategorileri veritabanında göstermiyor. sorun gene devam ediyor.
– Tabi bu arada zaman geçiyor su gibi :) Birde ben sürekli her yaptığım işi sayfa yeniliyorum. Anlık durum kontrolü yapıyorum.
– Netten bakıyorum daha önceden sorunu yaşayanlara çok garip garip şeyler söylüyorlar herkez ayrı birşey söyleyince kafa iyice gitti :)
– Düşünüyorum kafa patlatıyorum siteyi komple silip tekrar yükleyip sıfır wp’ye aldığım yedeği yükleyip devam edicektimkiiiiiii kafa bastı bi anda…
– phpMyadmin’den .sql yedeğini yüklemeyi düşündüm. Tablolarım zaten phpMyadmin’de duruyor. üzerine attım yedeğimi sadece 2 tablo ekledi diğerleri olduğundan dolayı obaaa siteye bir girdim site düzeldi :)

Kategorileri geri getirmek

WordPress kategorileriniz gittiyse yapmanız gereken şey daha önceden aldığınız MySQL yedeğinizi phpMyadmin’den tekrar geri yüklemek. Denedim ve sorun gitti site düzeldi…

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.