MENU

WordPress için LazyLoad eklentisi

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Wordpress » WordPress için LazyLoad eklentisi
WordPress için LazyLoad eklentisi

LazyLoad nedir ve ne fayda sağlar? LazyLoad web sitesine giren bir ziyaretçinin sadece baktığı yerlerdeki resimlerin çağrılmasını sağlayan bir Jquery eklentisidir. Şöyle ki web sitelerine giren ziyaretçiler çoğunlukla sayfaya baştan sona kadar bakmaz. Sayfaya girerler, bir göz atar ve çıkarlar. LazyLoad’suz bir sitede hemen çıkan ziyaretçilerin sitenizde sebep olacağı trafik ile tüm sayfayı inceleyen ziyaretçilerin trafiği aynı olacaktır; çünkü her ikisinde de site tamamen çağrılır. Bir sitede trafiğin en büyük sebebinin resimler olduğunu göz önüne alırsak bakılmadığı halde çağrılan resimler gereksiz trafik artışı demektir.

İşte LazyLoad sayfa ilk açıldığında görülen alanın altında kalan resimleri çağırmayıp, sayfanın altına doğru inildikçe çağırır ve hem sayfanın hızlı açılmasını, hem de trafik değerlerinin azalmasını sağlar.

Eklentiyi indir: jQuery Image Lazy Load WP

Kurulum olayı çok basit > eklentiyi yükleyip aktifleştirmeniz yeterli…

rooteto

Aslında bu yazı Ahmet Kemal’e aitti uzun zamandır yazmayı düşündüğüm bir yazıydı yanlız şimdi nasip oldu. Bu arada Ahmet Kemal’inde web sitesini kapatması nedeniyle herhangi bir link veremeyeceğim.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.