MENU

WordPress üye olmadan yazı eklemek

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Wordpress » WordPress üye olmadan yazı eklemek
WordPress üye olmadan yazı eklemek

WordPress Kullanıcıları için çok süper bir eklenti tanıtacağım bugün :) Eklenti üye olmadan yazı eklemenizi sağlıyor. Yani editör alımı yapmadan direkt olarak insanlara makale veya yazı yazdırabilirsiniz. Korkmayın onaylanmadan hiç bir şey yayınlanmaz.

http://i31.photobucket.com/albums/c370/aravoth/Capture-4.png

WordPress uCan Post Plugin

Eklenti yukarıda dediğim gibi misafirlere yazı ekletmenizi sağlıyor. Bu şekilde sitenize daha çok yazıda aktarabilirsiniz. Nasıl ve ne amaçla kullanıcağınız size kalmış tabiki.

Not: Eklenti WordPress.org sayfasından kaldırılmış durumda. Eklentinin açığı olduğu için riskli durumdadır. MediaFire’den yükleyen arkadaşlar için açığı kapatamıyorsanız lütfen bu riske girmeyiniz.

Şimdi gelelim eklentiyi kurmaya cPanel kullanıyorsanız panelden direkt olarak arama yapıp yükleyebilirsiniz. Gerçi Plesk kullananlarda yapabiliyor ancak bazılarında problem çıkabiliyor. Neyse eklentiyi indiriyoruz ve eklentiler klasörüne (wp-content/plugins) atıyoruz.

Daha sonra eklentiler sekmesinden eklentiyi aktive ediyoruz. Şimdi gelelim eklenti panel sayfasına

İstediğiniz ayarı aktive edebilirsiniz herhangi bir güvenlik açığı bulunmamaktadır. Şöyle birşey var anlamadıklarınızı isterseniz bana sorun yada eklentiyi bir sayfaya ekleyip tüm ayarlarını aktive ederek neleri kullandırdığınıza bakın.

Eklenti kurulumu aktivesi bittikten sonra kullanmak için alttaki kodu kullanmanız gerekiyor.

[uCan-Post]

Yukarıdaki kodu bir sayfa oluşturarak koyabilirsiniz. Dediğim gibi ayarlarını o sayfadan saya yenileyerek görebilirsiniz. :) Deneme yanılma ama anlamazsanız sorun hallederiz.

http://cartpauj.icomnow.com/wp-content/uploads/2010/09/ucan-post-admin.jpg

Eklenti sahibi: uCan Post Plugin

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.