MENU

WordPress W3 Total Cache Eklentisinde Ciddi Açık

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Wordpress » WordPress W3 Total Cache Eklentisinde Ciddi Açık
WordPress W3 Total Cache Eklentisinde Ciddi Açık

WordPress kullananların dikkatine W3TC eklentisindeki açık wordpress’teki verilere erişip bilgilerinizi çalabilir.

Araştırmacı Jason Donenfeld tarafından bulunan güvenlik açığının olduğu eklenti tam olarak W3 Total Cache – W3TC eklentisidir. WordPress kullanıcılarının verilerini doğrudan ön belleğe atayarak ciddi güvenlik sorunu yaratıyor. W3 Total Cache – W3TC ön belleğe atamasının sebebi ise sayfa açılışlarında yani bir sonraki sayfa açılışındaki geçen zamanı minimum en düşük seviyeye indirerek wordpress kullanıcılarının şifrelerini ve bilgilerini ön belleğe kaydederek verilerinizi çalabiliyorlar. Eklenti geliştiricisinden gelen açıklama ile W3 Total Cache – W3TC eklentisindeki açık giderilene kadar eklentiyi devre dışı bırakılması gerektiğini söyledi. WordPress W3 TC eklentisindeki açık kişisel bloglardaki ve profesyonel kullanıcıları tehdit edebilir.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.