Dropbox Hacklendi! Tüm Şifrelerinizi Değiştirin.

Hacker‘ların yeni yöntemi: Kullanıcı adı şifreleri internete sızdırmak oldu. Daha önceden snapchat’in veritabanını indirmiştim, sonra iCloud fotoğrafları internete paket paket sızdı onlarada erişim sağlayabildik. Son olarak Dropbox‘un 7 milyon kullanıcısının şifrelerinin çalındığı söyleniyor. Zaten bir çok kullanıcısının şifreleri pastebin adlı sitede bulunuyor.

Dropbox doğal olarak kullanıcılarının güveni sarsılmaması için şöyle açıklamalar yapıcak, “Sistemimize sızmadılar sadece kullanıcı adı şifre çaldılar”. Bunu her defasında gördük snapchat yalanlayamadı çünkü onun veritabanı dahil herşeyini paylaştılar ama dropbox’un bu verileri yayınlanmadığı için sistemlerinin güvende olduğunu söyleyecektir ki söylediler. Apple iCloud hacklendiğindede aynı açıklamayı yapmıştı.

Neyse gelelim işin şifre kısmına eğer dropbox kullanıcısı iseniz size tavsiyem öncelikli olarak şifrenizi değiştirin. Daha sonra aynı kullanıcı adı veya mail ile aynı şifreyi kullandığınız diğer üyeliklerinizide tekrar elden geçirin ve şifrelerinizi güncelleyin.

Defalarca söylüyorum aynı şifreyi heryerde kullanmayın diye her siteye farklı kullanıcı adı şifre girin bu sizin için en iyi güvenlik önlemi olacaktır.

Bu yazıyı okuyup şifrelerinizin güvenliğini alın: Şifre güvenliğinizi üst düzeye çıkarın