Maxthon Bulut Tabanlı Web Tarayıcısı İndir Maxthon Bulut Tabanlı Web Tarayıcısı İndir için yorumlar kapalı

Maxthon PC, MAC, Tablet ve Akıllı telefonlar‘da senkronize bir şekilde gezinmek için ideal bir internet tarayıcısıdır.

Maxthon tek adımda kullanıma hazır hale geliyor. Sadece şimdi yükle butonuna basarak kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

Maxthon saniyeler içinde kuruluyor.

Hazır halde gelen facebook, google gibi yer imleri bulunuyor. Dilediğiniz gibi yer imleri ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki görüntü ilk kurulum görüntüsüdür.

En sol üstteteki gülen surat simgesine tıklayarak Maxthon passport özelliğine üye olabilirsiniz.Facebook veya twitter ilede giriş yapabilirsiniz. Windows, Mac, iOS, Android, Windows Phone ve Linux gibi işletim sistemlerinde yer imlerinizi, geçmişinizi ve sekmelerinizi otomatik olarak senkronize edebilirsiniz.

Maxthon now arama özelliği ile google araması yerleştirilerek hemen arama yapabilir yada aldındaki youtube, twitter, gmail, facebook, amazon gibi sitelere anında erişim sağlayabilirsiniz.

En sağ üstteki ok işaretine tıklayarak Sihirli doldurma, kaynak kodlayıcı, yakala, çevir, harici araçlar, tarama verisini temizle, gece kipi, geliştirici araçları, skynote, mx games gibi özelliklerinide seçerek üst tarafa iconlarını yerleştirebilirsiniz.

Maxthon internette gezinme performansı çok iyi diyebilirim. Chrome ve Firefox gibi tarayıcıları aratmayacaktır.

Bulut Tabanlı Web Tarayıcısı Olan Maxthon İndirme Linkleri

  • Windows için İndir
  • Windows için portable sürümünü İndir
  • Windows için Tam kurulum paketi İndir
  • Windows phone için  İndir
  • Android için  APK İndir
  • Android için play store’ dan İndir
  • İOS için           İndir
  • Mac  için         İndir
  • Mac  için APP store’dan İndir
  • Linux için       İndir

 

 

İnternette Bir Şey Sildiğinizde Neler Oluyor? 0

Sosyal medyada veya internette herhangi bir yerde paylaştığınız içeriklerin gerçekten size özel olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Daha önce attığınız tivitler veya facebook yayınlarını belli bir süre sonra silseniz dahi bu veriler büyük firmaların sunucularında hala duruyor olabilir.

Peki İnternette Sildiğimiz İçeriklere Neler Oluyor?

İnternette paylaştığınız tüm içerikleri tamamen silmek sizin kontrolünüzde değildir. Sildiğiniz içerikler sayfanızda veya posta kutunuzdan silindi görünüyor olabilir ancak paylaşımlarınız ve e-postalarınız hala bu firmaların sunucularında duruyor. Bu verilerin sunucular da durması tehlikeli durum ortaya çıkarabilir. Zira sunucularda duran veriler bilgisayar korsanları tarafından çalınabilir.

Bu durumla alakalı bir şey yapmamız mümkün değil çünkü bu servisleri kullanmadan önce gizlilik sözleşmesi politikalarını kabul etmiş bulunuyoruz. Büyük internet firmalarının gizlilik sözleşmelerinde bu durumla alakalı yazılara bakalım şimdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tek Tıkla Büyük Boyutlu Dosyalar Gönderebileceğiniz 15 Web Sitesi

Facebook: Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı sitesi gizlilik sözleşmesinde şu bu durumla alakalı “Size ve başka insanlara ürün ve hizmet sunabilmek için verileriniz gerekli olduğu sürece” kaydeder. Bu silinen verilerinizin hala facebook sunucularında durduğu yazmaktadır.

Twitter: bu durumla alakalı pek bir şey söylemese de bu durumla alakalı “Arama motorlarının ve üçüncü parti yazılımların twitter’dan verilerinizi silip hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra bile kullanıcı bilgileri ve attığınız twitleri kopyalayıp elinde bulundurabileceğini” söylüyor.

Instagram: paylaşım sitesinde ise “Ticari olarak belli zamanlarda yedekleme ve arşivlemeyi denetim amaçlı” yapacağını açıklıyor.

Snapchat: ise paylaşılan içeriklerin belirli süre içinde silindiğini söylese de “verilerin sınırlı bir süre yedek alarak kalabileceğini” söylüyor.

Google Gmail: E-posta hizmeti sunan google maillerinizi silseniz dahi “kalan kopyaları sunucularımızdan hemen silinmeyebileceğini” söylüyor.

Bu yazılanlar sizi korkutabilir ancak bu durumdan korunmanın en kolay yolu kişisel paylaşmalarınıza dikkat etmenizdir. Kişisel fotoğraf, durum veya herhangi bir kişisel verinizi paylaşırken bir kez daha düşünün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

Bu konu hakkında neler düşündüğünüzü yada daha farklı ne gibi önlemler alınabilir? Görüşlerinizi bize yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Disable HTML5 Autoplay Eklentisi ile Web Sitelerinin Sesini Kesin 0

Chrome, oprea ve firefox web tarayıcınızda birden fazla sekme açtığınızda arka planda sesler gelebilir. Bunlar yeni açılan sekmede bir videonun sesi olabilir yada facebook’ta dolaştığınızda videolarınız otomatik çalışyor ve ses çıkıyorsa bu sesleri Disable HTML5 Autoplay chrome ve opera eklentisi ile durdurabilirsiniz.

Bazı siteleri yeni sekmede açtığınızda sesler ve videolar otomatik olarak açılabilir. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa altta verdiğimiz Disable HTML5 Autoplay chrome ve opera eklentilerini indirerek bu sorunu giderebilirsiniz. Yakında firefox içinde eklenti yayınlanacak.

Disable HTML5 Autoplay Eklenti İndir

Chrome

Opera

Most Popular Topics

Editor Picks