MENU

Windows 10 Wifi Sense Özelliği Nasıl Kapatılır?

Anasayfa » Programlar » Windows 10 Wifi Sense Özelliği Nasıl Kapatılır?
Windows 10 Wifi Sense Özelliği Nasıl Kapatılır?

Microsot’un Windows 10 ile gelen Wi-fi Sense özelliği Wi-fi şifrenizi ağınıza bağlı olan tüm cihazlar ile paylaşabiliyor.

W-fi sense’nin en büyük özelliği Facebook, Outlook ve Skype lişilerinize ağınıza yaklaşttığınızda şifreyi göndererek kolayca internete bağlanmanızı sağlar. Ancak her ne kadar güzle bir özellik olsada Wi-fi şifrenizin paylaşılması canınızı sıkıyor olabilir. Ama kormayın kolayca Wi-fi Sense özelliğini kapatabilirsiniz.

Wifi Sense Nasıl Kapatılır?

Wi-fi sense’yi kapatmak için Görev çubuğundaki Başlat menüsüne tıklayalım ve açılan başlat menüzünde AyarlarAğ ve İnternet penceresi açılacak. Burada Wi-fi ayarlarında sağ alt tarafında Wi-fi ayarlarını yönet‘e tıklayalım. Açılan pencereden Akıllı wi-fi penceresinden tüm kutucukları kaldırarak Wi-fi paylaşma özelliğini kapatabilirsiniz.

 

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.