MENU

Windows 8 Kilit Ekranını Devre Dışı Bırakma

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Programlar » Windows 8 Kilit Ekranını Devre Dışı Bırakma
Windows 8 Kilit Ekranını Devre Dışı Bırakma

Winows 8 kilit ekranı e-posta, anlık bildirimler, tarih ve saat’in bulunduğu bilgilendirme ekranını kapatmak istiyorsanız tam yerindesiniz demektir. Bilgisayarınız kilit ekranında iken kaydırmaktan veya tıklayarak geçmekten sıkıldıysanız kilit ekranını kapatın.

Windows 8 kilit ekranını kapatmak için ilk önce windows görev çubuğunda bulunan başlat butonuna sağ tıklayarak çalıştır diyelim ve kutucuğa” gpedit.msc ” yazarak tamam diyelim. Açılan yerel grup ilkesi düzenleyici penceresinden ” Yönetim şablonları – Denetim masası – Kişiselleştirme ” yolunu izleyerek menüsüne gelelim. Burada ” Kilit ekranını görüntüleme ” sçeneğine çift tıklıyoruz. Açılan kilit ekranı penceresinde ” Etkin ” seçeneğine tıklayarak tamam diyoruz ve işlemimimiz bitiyoruz.

Alttaki görsellere bakarakta işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Etkin seçeneğini işaretleyelim ve tamam diyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : MSVCR100.DLL Hatası ve Çözümü

Tamam dedikten sonra bilgisayarımızı kilitleyin ve değişimi görün. Artık direk şifremizi girerek oturumu açabiliriz.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.