MENU

En iyi internet hızı tespit eden 5 site

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Teknoloji » En iyi internet hızı tespit eden 5 site
En iyi internet hızı tespit eden 5 site

Herkez gibi bizde internet hızımızı merak edebiliyoruz :) Sizde internet hızınızı merak ediyorsanız önericeğim 5 site sayesinde internet hızınızı ölçebiliceksiniz. TTNET, SüperOnline, Smile Adsl farketmez hangisi olursa olsun bu 5 siteden 1 tanesinde mutlaka internet hızınızı ölçebilirsiniz.

1) SpeedTest.net

Bulunduğunuz yeri hemen tespit edip internet hızınızı ölçen en çok kullanılan site SpeedTest.net… 2 milyardan daha fazla hız tespiti yapılmış buda ne kadar fazla olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu sitenin bir başka özelliğide mobil özelliği olması. Buraya tıklayarak cep telefonuyla internet hızının nasıl yapıldığını ve ekran görüntüsünün nasıl olduğunu görün.

http://www.simplehelp.net/images/speedtests/speedtest.net_00.jpg

2) Broad Band Speed Checker

Alternatif bir site daha ancak bu sitedeki hız testi alanı küçük :) Yani görsel yönden zevkli değil ama önemli olan görsellik değil sistemin çalışması ki test ettim güzel sonuç veriyor.

http://delivr.websnapr.com/?size=L&key=Tfz0H4UprI28&url=http%3A%2F%2Fwww.broadbandspeedchecker.co.uk%2F

3) TTNET Hız testi

TTNET Hız testi sayfası için daha önceden bir yazı yazmıştım orayıda inceleyebilirsiniz. TTNET Hız Testi

http://i1126.photobucket.com/albums/l618/rooteto/hztestisonucu.jpg

4) Band Width Place

Sade ve Egzotic görünümlü başka bir site yanlız bu site test’e birazcık geç başlıyor. Ben denedim Start düğmesine bastım ve bekledi 15 saniye kadar sonra test işlemine başladı nedenini bilmiyorum ama doğru sonuç aldığımı söyleyebilirim.

https://2.bp.blogspot.com/_nJe4wtgtTFs/TDQ1o9K0hxI/AAAAAAAAAFo/dZMTK6VoKrM/s1600/bandwidth+place+7-7.jpg

5) Internet DSL Speedtest (Speed.io)

Bu sitede aldığım sonuçlar diğer sitelere göre %50 daha fazla geldi bana ancak yanlış sonuç veriyor diyemem 1 kere denedim o anda internet hızım artmış olabilir :) Siz deneyin yorumu sizden aliyim.

http://azlan.anilezfa.com/wp-content/uploads/2008/09/picture-11.png

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.