MENU

Nokia’dan 2K Ekranlı Android Telefon Geliyor

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Teknoloji » Nokia’dan 2K Ekranlı Android Telefon Geliyor
Nokia’dan 2K Ekranlı Android Telefon Geliyor

Nokia’nın akıllı telefon pazarına Android işletim sistemi ile giriş yaptı. Yeni telefonunu geliştiren Nokia birden fazla telefonla piyasaya çıkabilir.

İddialara göre Nokia’nın akıllı telefonu 5.5 inç büyüklüğünde 2K çözünürlükte bir ekrana sahip olacak. Ayrıca, telefonda Snapdragon 820 işlemci ve IP68 suya karşı dayanıklılığı sağlayan sertifikası bulunacak. Nokia’nın android telefonu 22.6 megapiksel kamerası ve Android 7 Nougat işletim sistemi gelecek olması telefonun ne kadar güçlü olduğunu göstermektedir.

Henüz bilinen tüm bilgiler bunlarla kısıtlı olsa da telefonun çok güçlü olacağını tahmin ediyoruz. Telefonun fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmasa da 499 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Telefon ayrıca bir çok renkte çıkacak.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.