MENU

Samsung 8 Çekirdekli Mobil İşemcisi Exynos 5 Octa

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Teknoloji » Samsung 8 Çekirdekli Mobil İşemcisi Exynos 5 Octa
Samsung 8 Çekirdekli Mobil İşemcisi Exynos 5 Octa

Samsung CES 2013 fuarında yeni mobil 8 çekirdekli işlemcisi Exynos 5 Octa‘ yı tanıttı.

http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2013/01/exynos-5-octa-jpg.jpg

İleride yeni çıkacak akıllı telefonlar için yapılan 8 çekirdekli işlemci 2’ayrılarak çalışacak.ARM cortex A7 ve ARM cortex A15 diye bölünecek.ARM cortex A15 4 çekirdek telefonla veya tabletle çalışırken performanslı performan odaklı uygulamalar ve  işlemler için kullanılacak.ARM cortex A7 4 çekirdek ise fazla enerji harcamayan uygulamalar ve işlemler için kullanılacak.Buda bize tablet veya akıllı telefonumuzun pil ömrünü uzatmak için ve daha fazla şarj etmeden dayanmasını sağlayacak.

http://cdn.androidcommunity.com/wp-content/uploads/2013/01/Exynos-4-Quad_1-580x406-540x378.jpg

Samsung Exynos 5 Octa işlemcisinin akıllı telefonlardaki performansı 2’ye katladığını söylüyor.Tabiki bu teknojiyi ilerde kullanabileceğiz.28nm üretim tekniği ve big.LİTTLE işlemci teknolojisini kullancak.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.