MENU

Sony 2014'te Vaio Adı Altında Windows Phone'lu Akıllı Telefonlar Üretecek

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Teknoloji » Sony 2014'te Vaio Adı Altında Windows Phone'lu Akıllı Telefonlar Üretecek
Sony 2014'te Vaio Adı Altında Windows Phone'lu Akıllı Telefonlar Üretecek

Microsoft windows phone ile başarı elde edemeyince Sony ile başlattığı görüşmelerin son aşamasına geldi ve sony ile anlaştı.

Microsoft nokia‘yı satın aldıktan sonra windows phone 8 yüklü akıllı telefonlar ile önemli bir başarı elde edemedi. Microsoft aslında windows phone 8 yüklü akıllı telefonlarının çok eksiği olduğu için kullanıcılar tarafından beğenilmedi. Uygulama mağazasındaki oyunların ve uygulamaların azlığı, arayüz’ünün özelleştirilememesi kullanıcıları tedirgin ediyor.

Microsoft Sony ile anlaşarak windows phone işletim sistemini sony ile paylaşacak. Sony bu anlaşma ile Vaio adı altında windows phone akıllı cihazlar üretecek. Sony hem android yüklü Xperia telefonlar ile yola devam edecek hemde Vaio windows phone yüklü akıllı telefonlarla yoluna devam edecek. Sony  vaio ile windows phone’u optimize ettiğinde vaio marka telefonlar tutarmı bilinmez.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.