MENU

Twitter 2. Adımlık Doğrulamayı Tanıttı

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Teknoloji » Twitter 2. Adımlık Doğrulamayı Tanıttı
Twitter 2. Adımlık Doğrulamayı Tanıttı

Google‘nin başlattığı harika bir doğrulama yöntemini Twitter‘da tüm kullanıcılarına duyurdu. Şifreniz bilinse dahi cep telefonunuza gelen şifreyi girmek zorundasınız. Aksi takdirde hesabınızı açamıyorsunuz.

Sosyal hesaplarınızı bu şekilde güvenliğini sağlayabilirsiniz Google en önemlisi ancak Twitter’da önemsiz sayılmaz onunda güvenliğini mutlaka alın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TweetAdder Programıyla Twitter Takipçinizi Arttırın.

Bu sayede Twitter hesabınızı hacker‘lar çalayamayacak yada dahada zorlanacaktır. Yani bu yöntemle %99 hesabınızın güvenliğini sağlamış oluyorsunuz %1’lik kısımda ise telefonunuzu çaldırmanız anlamına geliyor. :)

Öncelikle Twitter hesabınıza telefon adresinizi tanımlamayı unutmayın daha sonra aktif ediniz.

Twitter hesabınıza giriş yapın ve sağ en üstten “Ayarlar” kısmına tıklayın. En altta şöyle bir açıklama göreceksiniz.

Şifremi sıfırlamak için kişisel bilgilerimi iste

Varsayılan olarak ayarladığında, sadece @kullanıcıadı’nı girerek şifre sıfırlama başlatabilirsin. Bu kutuyu işaretlersen, şifreni unuttuğunda e-posta adresini veya telefon numaranı girebilirsin.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.