MENU

Kapadokya HD Yeni Resimleri

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Wallpapers » Kapadokya HD Yeni Resimleri
Kapadokya HD Yeni Resimleri

Kapadokya (Kappadokia) Bölge 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır. Kapadokya bölgesi başta Nevşehir olmak üzere Kırşehir, Niğde, Aksaray, Kayseri illerine yayılmış  turizm açısından önemli yere sahip olmuştur. UNESCO dünya miras listesi’de bulunan Kapadokya geçmiş’den günümüze kadar gelmiş ve profesyonel yeni çekimler ile’de yakından tanıma fırsatımız oluyor.


Kapadokya bölgesi doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları‘nı oluştururken tarihi süreçte insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya’nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya İpek Yolu‘nun da önemli noktalarından biridir.

Yine bu dönemlerde Anadolu‘nun ermenistan’dan Kapadokya’ya kadar olan hıristiyan bölgelerine Arap akınları başlar. Bu akınlardan kaçarak bölgeye gelen insanlar bölgedeki kiliselerin tarzlarının değişmesine sebep olur. 11. ve 12. yüzyıllarda Kapadokya Selçukluların eline geçer. Bu ve bunu takip eden Osmanlı zamanlarında bölge sorunsuz bir dönem geçirir. Kaynak: 

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.