MENU

WordPress Fonksiyon İşlevsel Kısa Kodlar Üretme

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Wordpress » WordPress Fonksiyon İşlevsel Kısa Kodlar Üretme
WordPress Fonksiyon İşlevsel Kısa Kodlar Üretme

Eğer birçok yazıda aynı cümle ya da kodu kullanmak istiyor ancak her defasında aynı yazıları ya da kodları yazmaya üşeniyor musunuz? O zaman bir kısa kod oluşturun.

Örnek vermek gerekirse WordPress sitenizde her yazınızın sonunda “Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen aşağıdaki butonlarla paylaşın, yorum yapın ya da diğer makalelerime göz atın” yazmak istiyorsanız aşağıdaki koda bir göz atın.

function YaziSonuCumle() {
return ' Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen aşağıdaki butonlarla paylaşın, yorum yapın ya da <a title="Diğer Makalelerim" href="http://1fincan.com/author/admin" target="_blank">diğer makalelerim</a>e göz atın ';
}
add_shortcode('yazisonu', 'YaziSonuCumle');
bu kodu functions.php’ye eklediğinizde, yazılarınızın sonuna [yazisonu] yazdığınızda “Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen aşağıdaki butonlarla paylaşın, yorum yapın ya da diğer makalelerime göz atın” cümlesi çıkar.
Ya da adsense reklam kodunuzu yazı içinde göstermek istiyorsanız kodda değişiklik yaparak yazı içinde kısa kodla reklamınızı gösterebilirsiniz.
function adsense_goster() {
return ' ADSENSE KODU ';
}
add_shortcode('ads', ('adsense_goster');
Bu kodla da [ads] yazdığımız makalelerimizde adsense reklamı görünür.
Kodda değişiklikler yaparak farklı fonksiyonlar atayabilir ve içerik eklerken yükünüzü hafifletebilirsiniz.
Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.