Ufak resimli benzer konular yeni jenerasyon 0

Çok güzel bir eklenti benim kullandığım benzer konular eklentisinden kat kat daha iyi 🙂 Ama eklentide şöyle bir şey var göstericeği resimler kendi sunucunuzda olması lazım. Benim kendi sunucumda olmadığından dolayı kullanmamam normal. Ama kendi sunucunuza resim atıyorsanız mutlaka kullanın çok harika bir eklenti SEO konusunda biliyorsunuz içeriğinizle aynı siteler üst sıralara çıkarıyorsa benzer konularda çıkarıyor. O yüzden bu tarz eklentileri kaçırmayın derim zaten görsellik açısındanda mükemmel…

Wp-Thumbie

Eklentiyi indir: Wp-Thumbie

Eklenti kurulum

Eklentiyi aktifleştirdikten sonra “wp-thumbie” klasörü içerisindeki “cache” klasörünün yazma iznini 777 yapın. chmod ayarını yapmazsanız küçük resimler görünmez.

chmod ayarı: [wp-thumbie(755)/cache(777)]

wp-thumbie screenshot 2

wp-thumbie screenshot 1

Wp-Thumbie özellikleri

  • İstediğiniz kadar benzer konu sıralayabiliyorsunuz.
  • Ufak resimin genişlik ve yüksekliğini ayarlayabiliyorsunuz.
  • Benzer konular yerine farklı başlıklar girebilirsiniz. Title başlık demek biliyorsunuz. Örneğin diğer resimler diyebilirsiniz. Yada ilgili konular vs. vs.
  • Otomatik konu altına ekleyebilirsiniz. Zaten eklenti kurulduğu an otomatik ekliyor ancak siz isterseniz kaldırabilirsinizde.
  • Sayfalara ve RSS adresinizede ekleyebilirsiniz.
  • Diğer özelliklerinide siz araştırın 🙂

Ben bunları beğendim ama kendi istediğim yere koyucam benzer konular diyorsanız kodu alın;


<?php if(function_exists('wp_thumbie')) wp_thumbie(); ?>

rooteto

Tek kelimeyle şahane bir eklenti.

Eklenti sahibi: Wp-Thumbie WordPress Plugin From Blogsdna Lab

En Popüler WordPress Slayt Eklentileri 0

Merhaba Arkadaşlar, Bu yazımda sizlere WordPress‘in en çok kullanılan slider eklentilerinden bahsedicem inşallah. Tek satır kod kullanmadan kullanabileceğiniz SEO uyumlu, responsive yani esnek tasarıma ve kolay kullanımlı eklentiler. Aralarında en çok Master Slider’i tavsiye ettiğimi söylemek istiyorum gerçekten diğerlerine göre daha güzel.

Eklentileri en çok indirilene göre ekledim. Sizde buna göre karar verip birini indirebilirsiniz. Gidip paralı revolution slider kullanmayın bi açık çıktı kullanıcılarını hep rahatsız etti böyle ücretsiz eklentileride deneyin gayet başarılılar 🙂

Meta Slider

Meta Slider, WordPress’in en çok indirilen slayt eklentilerinin başında geliyor. Tema içerisinde, Flex Slider 2, Nivo Slider, Responsive Slides ve Coin Slider eklenmiş. Buda slaytın 4 farklı çeşidi ve birbirinden farklı efektleri olduğu anlamına gelir. SEO Optimizasyonunun olduğunu ve responsive olduğunu gördüm açıklama kısmında. Slayt’a video eklenmesi de ekstra güzel olmuş.

https://4.bp.blogspot.com/-s_e3xil6SsE/VW7BIYlPoMI/AAAAAAAAb_Q/vkmB0r2soos/s1600/Meta%2BSlider-rooteto.png

Eklenti Sayfası

Easing Slider

Eklenti kendi özel alanını oluşturup (post_type) yönetim panelinde “Slider” alanı oluşturuyor. WordPress düzenleyici kullanarak ta ekleme özelliği getirmişler ama ben onu pek kullanıcıların kullanıcağını sanmıyorum. Genede güzel özellikleri var sade bir eklenti ama çok populer 🙂

https://3.bp.blogspot.com/-fjt-eu9ZNBE/VW7BGmKiDoI/AAAAAAAAb-8/EDK8_EShyUg/s1600/Easing%2BSlider-rooteto.jpg

Eklenti Sayfası

Responsive WordPress Slider – Soliloquy Lite

Responsive yani esnek tasarım olan bu eklentide dikkatimi çeken tek şey “Soliloquy” Bu ismi çok aradığını düşünmüyorum. Daha kısa, sade ve anlaşılır bir isim bulabilirlermiş. Ama genede populer olmuşlar. Resim yüklerken sürükle bırak yöntemi kullanılması kullanımı kolaylaştırır bence o kısmı iyi düşünmüşler.

https://3.bp.blogspot.com/-9dRz6_F1n2U/VW7BJVXstDI/AAAAAAAAb_k/gA6AglXM8po/s1600/Responsive%2BWordPress%2BSlider%2B-%2BSoliloquy%2BLite-rooteto.jpg

Eklenti Sayfası

Huge-IT Slider

Video ekleme, Widgetlere ekleme gibi önemli özellikler eklenmiş. Gayet kullanışlı ve hoş bir eklenti.

https://1.bp.blogspot.com/-jXkdzWlwHus/VW7BH5QIIKI/AAAAAAAAb_Y/DrxjuD0Z7Wc/s1600/Huge-IT%2BSlider%2B-rooteto.png

Eklenti Sayfası

Cyclone Slider 2

Sıradan kullanıcılar için düşünülmüş ve sadeleştirilen bu eklenti oldukça fazla özelliğe sahip ama 1 ekranda bir çok resim girip, sıralama değiştirebilir ve bir çok ayarı tek sayfadan değiştirebilirsiniz.

https://2.bp.blogspot.com/-BY7_Y4_g4gM/VW7BGUOBmrI/AAAAAAAAb_A/vk1-w7kvp6Q/s1600/Cyclone%2BSlider%2B2-rooteto.jpg

Eklenti Sayfası

Master Slider – Responsive Touch Slider

Belkide aralarında önerebileceğim en iyisi bu. Ama master slider’in bu WordPress versiyonu ücretsiz olanı. Ücretli versiyonu gerçekten çok iyi eğer satın alabilirseni onu kullanmanızı tavsiye ederim. Bu halide güzel ama paralı sürümü gerçekten çok iyi.

https://4.bp.blogspot.com/-Komv6aCGQBY/VW7BIWnbXGI/AAAAAAAAb_U/EHyMz5e7AOU/s1600/Master%2BSlider%2B-%2BResponsive%2BTouch%2BSlider-rooteto.png

Eklenti Sayfası

WOW Slider

Heryerde karşıma çıkan bu eklentinin bir çok değişik efekti var. Çok populer muhtemelen sizde slider arattığınızda hep buna denk geliyorsunuzdur 🙂

https://4.bp.blogspot.com/-vbwAVO1pLlc/VW7BLJRfXDI/AAAAAAAAb_0/Esir7nAjO_k/s1600/WOW%2BSlider-rooteto.jpg

Eklenti Sayfası

Smooth Slider

İçerikleriniz için güzel galeriler oluşturabileceğiniz bir slayt. Örneğin tanıttığınız bir ürünün 10 fotoğrafını ekleyip resimleri ve açıklamalarıyla birlikte sunabilirsiniz kullanıcılarınıza.

https://1.bp.blogspot.com/-LCccCJdNAAQ/VW7BK2jNWwI/AAAAAAAAb_w/x_f7BWoi-mY/s1600/Smooth%2BSlider-rooteto.png

Eklenti Sayfası

Smart Slider 2

https://4.bp.blogspot.com/-K3NaDoUkW_s/VW7BKS8GtsI/AAAAAAAAb_4/JJ1qdHpjr8M/s1600/Smart%2BSlider%2B2-rooteto.png

Eklenti Sayfası

Easy Image Slider

https://1.bp.blogspot.com/-UkA8oQZ7oVY/VW7BGQ5EuvI/AAAAAAAAb-4/H5R6mBbvsXo/s1600/Easy%2BImage%2BSlider-rooteto.png

Eklenti Sayfası

Mercedes Benz G Class ile Daha Fazla Güç 1

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi Mercedes‘in 2016 model 4×4 arazi arabası G-Class daha fazla güç ve daha az yakıt tüketimi sağlıyor.

Mercedes Benz G Class 4 litrelik V8 motorlu arabası ile dağ taş demeden engelleri aşabileceğiniz bir 4×4 arazi aracıdır. Mercedes G-Class 2016 modeli 422 beygir gücünde çift turbolu motoru ile yüksek verimli bir performans elde edeceksiniz. Üstün çekiş gücü ve minimum yakıt tüketimi ile dağ taş dinlememeden yollları arkanızda bırakacağınız 2016 model 4×4 arazi aracı Mercedes Benz G Class en iyi arazi aracınız olabilir. Mercedes Benz G-Class 2016 model arazi aracının yüksek çözünürlükte HD Resimlerine yakında bakabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : BMW 3.0 CSL Hommage 2015 Resimleri

Most Popular Topics

Editor Picks