AMD Ekran Kartları için Güncel Driver İndir

1

AMD ekran kartları için en son sürüm güncel Driver yani Sürücülerini indirerek oyunlarda daha iyi performans almanızı sağlar. AMD ekran kartı Nvidia‘da olduğu gibi driver indermek ve kurmak çok kolaydır.

AMD ekran kartları için en güncel versiyonunu ancak resmi web sitesinden indirebilirsiniz. Diğer Driver indirme kaynakları pekte güvenilir ve uyumlu olmayabilir. AMD’nin resmi web sitesinden indireceğiniz setup dosyasını güvenli bir şekilde açabilirsiniz. AMD ekran kartı modelini bilmiyorsanız Windows+R tuşuna basarak dxdiag yazalım gelecek uyarı penceresine EVET diyelim ve Directx tanı aracı hemen açılsın.

Directx tanı penceresi açıldıktan sonra Görüntü sekemsine tıklayarak alt tarafta bulunan ekran kartı modelimizi bir not defterine kaydedelim. Örnek : AMD Radeon HD 5500 Serisi bir ekran kartı driver’ını indirelim.

İlk önce buradaki linke tıklayalım : http://support.amd.com/en-us/download direk olarak AMD’nin driver indirme sayfasına gideceğiz. Ekran kartınıza göre  seçiminizi yaparak alttaki DİSPLAY RESULT butonuna tıklayalım ve indirme sayfasına gidelim.

AMD indirme sayfasına geldiğimizde 2 tane indirme dosyası çıkacak biz üstteki Download butonuna tıklayarak hemen indirelim. Alttaki setup dosyası BETA sürümü olarak yayınlanmış buna gerek yok.

AMD indirme saysafınsa çıkan Dosyayı kaydet seçeneğine tıklayarak hemen indirelim.

AMD Güncel Driver dosyasını İndir