Android için En Hızlı 5 Web Tarayıcı

1

Android akıllı telefonunuzda ön yüklü olarak gelen web tarayıcıları sizin için yavaş kalıyorsa alternetif web tarayıcıları yükleyebilirsiniz. Sizlere Android işletim sisteminde en hızlı çalışan 5 web tarayıcıyı buradan indirebilirsiniz.

Android‘in en hızlı beş tane web tarayıcısı çoğumuz biliyordur ancak bilmeyenler için en hızlı ve kullanışlı web tarayıcı hangisi olduğuna yakından bakabilirsiniz. İnternet hızınız ne kadar hızlı olursa olsun kullandığınız web tarayıcılar yavaş çalışıyorsa internette gezinmek sıkıntı yaratabilir. Özellikle android telefonların bazılarında ön yüklü olarak gelen Chrome web tarayıcı ilk sıramızda ye alırken ikinci sırada Firefox, Opera, Dolphin ve Puffin web tarayıcı yer alıyor. Akllı telefonunuzla sizde hızlı bir şekilde internette gezinmek istiyorsanız Android için en hızlı ve en iyi beş web tarayıcısını buradan kolayca indirebilirsiniz.

Chrome

Chrome bilgisayardada kullandığımız popüler tarayıcı programıdır. Özellikle Google’ın devamlı geliştirmesiyle zirvede bulunan Chrome Android web tarayıcı akıllı telefonunuzda hızlı bir şekilde çalışıyor. Özellikle senkronize edilmiş linklerinizi hem bilgisayarınızda hemde akıllı telefonunuzdan erişebilirsiniz. Sadece google hesabınızla oturum açmanız yeterli olacaktır. Chrome web tarayıcıyı hemen akıllı telefonunuza indirerek yükleyebilirsiniz.

Firefox

Firefox ise özellikle eklentileri ile dikkat çeken web tarayıcılaran biri olarak karşımıza çıkıyor. Masaüstünde olduğu gibi akıllı telefonumuzla istediğimiz eklentiyi Android telefonumuzdaki Firefox web tarayıcısına indirebiliriz. Firefox’un diğer bir özelliği ise sekme desteğini en iyi sunan web tarayıcısıdır. Sekmeler arasında hızlı bir şekilde geçiş yaparak internette gezinebilirsiniz.

Opera

Opera web tarayıcı ise masaüstünde pek kullanılmasada Mobil akıllı telefonlarda en çok kullanılan web tarayıcılarından biridir. Özellikle arayüz olarak en iyi görünüme sahip Opera ile akıllı telefonunuzda hızlı bir şekilde çalışır. Turbo moduyla yavaş olan internet bağlantınızı maximum seviyeye çıkartarak internet sitelerini hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlar.

Dolphin

Dolphin web tarayıcı sadece mobil platformda bulunan hızlı web tarayıcıdır. Bilgisayarlarda olmayan ancak Mobil’de özellikle Android işletim sisteminde en çok kullanılan web tarayıcılardandır. Dolphin Android akıllı telefonlarda en iyi eklenti desteği sunan web tarayıcısıdır. Dolphin eklentileri ile özelliklerini daha güçlü hale getirerek en iyi kullanımı sunuyor. Dolphin’den çıkış yaparken geçmişi, ön belleği ve çerezler gibi gereksiz dosyaları silmenizi sağlar.

Puffin

Puffin web tarayıcı yine mobil platformn en gelişmiş web tarayıcılarındandır. Puffin internet sitelerini diğer tarayıcıları gibi masaüstü olarak açma özelliği bulnurken diğer bir özelliği ise flash videoları açabiliyor olmasıdır. Puffin web tarayıcıda flash ön yüklü olarak geldiği için bilgisayardaki flash oyunlarıda açmanızı sağlıyor.