Android için En iyi Kamera Uygulamaları

2

Android işletim sistemli bir akıllı telefonunuz var ve kamera uygulamasından memnun değilseniz sizler için önereceğimiz bir kaç kamera uygulamasına yakından bakabilirsiniz.

En iyi kamera uygulamaları arasında yer alan kamera uygulamaları tüm android kullanıcıları tarafından beğneniylede kullanılmaktadır. Kamera uygulamanız yavaş çalışıyor ve kamera özellikleri az ise size önereceğimiz bir kaç uygulamayı denemenizi tavsiye ediyorum. Aslında paylaştığımız uygulamalar Selfie odaklı uygulamalardır. İOS içinde daha önce En iyi iPhone Selfie Uygulamaları ile karşınıza çıkmıştır. Şimdi de Android için en iyi kamera uygulamaları ile karşınızdayız.

Retrica

İlk olarak sizler için paylaşacağım kamera uygulaması özellikle selfie fotoğraf çekenlerinde bildiği Retrica uygulamasıdır. Retrica fotoğraf çekiminin yanı sıra bizlere sunduğu filtrelerle fotoğrafımızı farklı havalara sokmamıza imkan sağlıyor. Fotoğrafınızı çektikten sonra hemen düzenlemenizi sağlayan Retrica uygulaması ile harika fotoğraflar çekin.

Fotoğrafı çekmeden önce hangi filtreyi seçmenizede olanak sağlayan Retrica’da 100’den fazla filtre bulunuyor. Arkadaşlarınızla en güzel selfie fotoğrafları çekilebileceğiniz Retrica uygulamasını indirin.

Retrica İndir

Google Kamera

Saf Android kullanıcılarının yakından tanıdığı Google kamera uygulaması kolay arayüzü ile fotoğraf ve video çekimlerini başarıyla hallediyor. Özellikle selfie çekimlere odaklanan Google kamera ön kameranın en iyi şekilde kullanarak harika fotoğraflar çekebiliyor. Google kameranın sadece Nexus 5 ve Nexus 6’da kullanabileceğiniz en büyük özelliklerinden biri arkadan ışıklı ve az ışıklı ortamlarda HDR+ özelliği sayesinde büyük ölçülde fotoğraflarda iyileştirme yapabiliyor.

Google kamera ile video çekerken aynı zamanda fotoğrafda çekmenizi sağlıyor. Böylelikle hem fotoğraf hemde video çekimi aynı anda yapılabiliyor.

Vignette

Vignette uygulaması bulunduğunuz ortama göre filtreleri, çerçeveleri ve rengi ayarlayarak güzel fotoğraflar çıkartmanızı sağlıyor. Sağlı ve sollu menü ayarları ile ayarları anında değiştirebilirsiniz. Ana ekrana dokunduğunuz anda fotoğrafınızı çeker ve filtreyi uygular daha sonra ayarlardan ister filtreyi kaldırabilir istersenizde farklı filtreler uygulayabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz Vignette uygulamasına hemen sahip olun.

Camera 360

500 milyon kullanıcıya sahip Camera 360 uygulaması ile harika selfie fotoğrafları çekebileceksiniz. Onlarca filtrenin bulunduğu Camera 360 ile kişisel olarak istediğiniz fotoğrafı çekmenizi sağlıyor. Selfie çekimlerini başarılı bir şekilde yapan uygulama özellikle gece selfie’lerinde iddialı çekimler yapabiliyor. Gelişmiş bir kaç özelliğine bakacak olursak:

  • SLR fotoğraf çekim deneyimi
  • Akıllı sahneler
  • Gerçek zamanlı fotoğraflar
  • Hızlı odaklanma
  • 3D yüz vurgulama
  • 100’den fazla klasik filtre
  • Yüz hatlarını değiştirme

Camera MX

Camera MX uygulaması diğer uygulamalara göre farklı özelliklere sahiptir. Kullanırkende farkedeceksiniz hızlı olması ve sade arayüzünün yanısıra kullandığı filtreler diğer uygulamalarınkine göre farklıdır. Camera MX farklı çekim modları ile fotoğraflarınıza premium hava katacaktır.

Camera MX uygulamasının en büyük özelliği ise Shoot the past uygulamasıdır. Bu özelliği aktif ettiğiniz andan itibaren çekeceğiniz fotoğraf anına kadar her şeyi kaydederek istediğiniz anı yakalamanızı sağlar.