Android Telefonlarda Silinmeyen Uygulamaları Kaldırma

2

Yeni aldığınız bir Android akıllı telefonda ön yüklü olarak gelen uygulamaların çoğu kaldrılamıyor. Android sistemli akıllı telefonunuzda silmek istediğiniz uygulamaları kaldıramamak can sıkıcı olsada silmek istediğiniz uygulamaları kaldırmak aslında çok kolaydır.

Samsung, HTC, Sony, Asus Zenfone, General mobile, Escort Joye 8 gibi akıllı telefonlarda gelen ön yüklü uygulamaları kaldırma işlemi basittir. Akıllı telefonunuz root’suz olsa dahi telefonunuzdan devre dışı bırakabilirsiniz. Root olmadan uygulamaları kaldırmak için akıllı telefonumuzdan Ayarlar‘a giriyoruz. Ayarlardan Uygulama yöneticisine tıklayalım.

Uygulama yöneticisinde Hepsi (bütün uygulamalar)’a tıklayalım. Burada kaldırmak istediğimiz uygulamaya tıklayalım. Örnek: Galaxy Apps‘ı kaldıralım.

Galaxy Apps‘a tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencereden ilk önce Güncelleştirmeleri kaldır‘a tıklayarak kaldıralım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Android Programları ve Oyunları Bilgisayarda Çalıştırma

Güncellemeleri kaldrırken kaldırılsınmı diye uyarı veriyor. Tamam diyelim.

En son olarak Durmaya zorla diyelim ve son olarak Devre dışı diyerek uygulamamızı kaldırıyoruz. Bu işlem aslında tam olarak kaldırmasada akıllı telefonumuzda uygulamaları devre dışı bırakarak çalışmasını ve yer kaplamasını engeliyoruz. Eğer uygulamayı tekrar çalıştırmak istiyorsak Devre sışı kalan uygulamalar bölünümnden istediğimiz uygulamayı etkinleştirebiliyoruz.