MENU

Android için En iyi Hava Durumu Uygulamaları

Anasayfa » Android » Android için En iyi Hava Durumu Uygulamaları
Android için En iyi Hava Durumu Uygulamaları

Android telefonunuza yükleyebileceğiniz en iyi hava durumu uygulamalarını sizler için sıraladık.

Hava durumu artık günlük hayatımzda çok önemli hale geldi. İşimizi gücümüzü havanın durmuna göre ayarlıyoruz. Havanın durumu işimiz çok etkilediği için işimizin aksamaması ve engellememesi gerekiyor. Bunun içinde hava durumunu önceden haberdar olmamız gerekiyor. Bizde sizler için hava durumunu kolaylıkla takip edebileceğiniz uygulamaları sıraladık.

Hava durumunu cebinizden kolaylıkla takip edebilmeniz ve en doğru verileri paylaşan uygulamaları bulabilmeniz için sie yardımcı olacağım. Uygulamalardan herhangi birini yükleyerek ana ekrana widget olarakta atayarak anında güncel bir şekilde takip edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android’de ‘Kalkmayan’ Uygulamaları Hemen Kaldırın

Hava durumunu kolaylıkla takip edebileceğiniz uygulamalar ise şöyle:

WeatherBug

WeatherBug hava durumu uygulamasını biraz kullanma fırsatım oldu. Uygulamayı yükledikten sonra bir kaç adımı geçtikten sonra konumunuzu otomatik olarak algılayarak hava durumunu çıkartıyor. Hemen Andorid durum çubuğu oluşturarak anlık hava tahminlerini gösteriyor. Hatta saatlik hava durumunu gösteriyor. Ayrıca 10 günlük hava durumunu göstererek daha ileri hava tahmin raporunuzu görüntüleyebilirsiniz. Hava tahmini uygulaması ile bazı bölgelerdeki kameraları canlı olarak izleyebilirsiniz.

WeatherBug uygulaması herşeyiyle çok güzel bir hava durumu uygulaması ancak türkçe dil desteği mevcut değil. Birde uygulama içinde reklamlarda mevcuttur.

WeatherBug Android GooglePlay İndir

AccuWeather

AccuWeather uygulaması hava durumunu gösteren en güzel uygulamalardan biridir. 15 günlük havara durumunu vermesinin yanında saatlik hava tahminide yapabiliyor. Tüm dünyadaki hava durumunu gösteren videolarıda takip edebiliyorsunuz. Hava durumunda sizi yolda buzlanma var gibi uyarılarda da bulunarak uyarıyor. Tamamen türkçe dil desteğine sahip uygulama Google’ın material tasarımı ile oldukça güzel bir arayüze sahip.

Hiçbir reklam bulunmadığı gibi tüm bu özellikleri ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

AccuWeather Android GooglePlay İndir

Yahoo Hava Durumu

Yahoo hava durumu uygulaması diğer tüm uygulamalar arasında en beğendiğimi uygulamadır. Zira görsel efektleri harika güzel bir arkaplan ve hava durumuna göre şekil alan animasyonlarını çok beğendim. Ayrıca 10 günlük ve saatlik hava durumunuda karşımıza çıkartıyor. Hava rüzgarlımı, yağışlımı, karlımı, güneşlimi olduğunu anlık verilerle gösteriyor.

Ayrıca farklı konumlar ekleyerek diğer şehirleride takip edebilirsiniz. Uygulama arayüzünden Flickr, Yahoo mail ve firefox mobil web tarayıcıya bağlanabilirsiniz. veri kullanımı ise kontrollü olarak gerçekleştiriyor. Günlük 1 mb, 5 mb, 10 mb yada sınırsız olarak veri kullanımını değiştirebilirsiniz. Tamamen ücretsiz, reklamsız olarka Yahoo hava durumunu kullanabilirsiniz.

Yahoo Hava Durumu Android GooglePlay İndir

Not: Beğendiğim hava durumu uygulamaları şimdilik bu kadar diğer uygulamaları denedikten sonra burada yazacağım.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.