MENU

WhatsApp’tan Mesaj Göndermek ve Almak Ücretsiz mi?

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Android » WhatsApp’tan Mesaj Göndermek ve Almak Ücretsiz mi?
WhatsApp’tan Mesaj Göndermek ve Almak Ücretsiz mi?

Whatsapp mesajlaşma uygulamasından akıllı telefonunuza mesaj göndermek ve almak ücreti varmı yoksa ücretsizmi ?

Whatsapp uygulamasından mesaj göndermek ve almak mobil veri bağlantınız ve Wi-fi bağlantınız üzerinden gerçekleşir. Mobil veri bağlantınız kotalı olduğu için opereatörünüzün size verdiği kota üzerinden mesaj alma ve gönderme yapabilirsiniz. Whatsapp uygulamasından yazılı mesaj göndermek çok az veri tükettiği için Örnek : 1 GB’lık kotalı mobil veri bağlantınız size fazla fazla gelecektir. Ancak Whatsapp üzerinden sesli mesaj, video ve fotoğraf gönderdiğinizde 1 GB’lık kota yetmeyebilir. Bunun için kotanızı takip ederek faturanıza yanısımasını önleyebilirsiniz. Ancak Sınırsız Wi-fi bağlantınız varsa Whatsapp üzerinden istediğiniz dosyaları arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Kotalı wi-fi bağlantınız varsa yine kotanıza dikkat ederek kullanmalısınız.

Whatsapp mesajlaşma uygulaması üzerinden mesaj göndermek ücretszidir ancak operatörünüzün size sağladığı kotadan gideceği için kotanıza dikkat etmeniz gerekecektir.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.