AnsPress: WordPress Soru Cevap Sistemi Eklentisi

2

Rahul Aryan‘ın yapmış olduğu WordPress Soru Cevap sistemi (AnsPress – Question & answer system) eklentisi. Daha önceden bir çok eklenti araştırması yapmıştım 1 tanesi hariç diğerleri ücretli yada tam çalışmıyordu ancak bu biraz daha iyi gibi tabi hiç biri stackoverflow gibi olamaz ama olsun güzel bir eklenti kullanmanızı tavsiye ederim. Kendim kurarak başladım ve test ettim eğer böyle bir eklentiye ihtiyacım olursa bunu kullanacağım. Şimdi gelelim kullanımıza;

Eklentiyi kurduktan sonra Yönetim panelinde Sorular kısmı, Cevaplar kısmı ve AnsPress ayarlar kısmı geliyor. Eklentiyi sizler için türkçeleştirmek istedim ama malesef eklenti .pot dosyasında sadece 3 satır ingilizce yazı eklenmiş. Aslında son zamanların iyi hit yapan bir eklentisi zamanla güncellerse bende türkçeleştirmeye çalışırım.

Eklenti ayarları zaten standart ayarlar ile birlikte geliyor. Sorular kısmına soru ekleyip daha sonra cevap kısmından arama yaparak cevap ekliyorsunuz. Ama site içerisinde bulunarak direkt cevapta atabilirsiniz. Hatta eğer cevap doğru ve soruyu tamamladıysa soruyu kapatabilirsiniz uzamaması için.

AnsPress – Question & answer system

https://1.bp.blogspot.com/-SaiHCS491bw/UxZBvIiFhQI/AAAAAAAAYlY/Ne_6u6OwzzE/s1600/screenshot-1.png

https://2.bp.blogspot.com/-3EqPqCwMvpM/UxZBvPmU2XI/AAAAAAAAYlY/xrV1l105QCo/s1600/screenshot-2.jpg

https://4.bp.blogspot.com/-F0LiigRqCkw/UxZBvB9u30I/AAAAAAAAYlY/gc75evFD3_A/s1600/screenshot-4.jpg

Eklentiyi indir: AnsPress – Question & answer system

Eklenti türkçe dosyası: AnsPress Türkçe

Diğer WordPress eklentileri ile ilgili bu kategoriyi inceleyebilirsiniz.