MENU

Firefoxta Şifre Güvenliğinizi üst düzeye çıkarın.

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Bilgi » Firefoxta Şifre Güvenliğinizi üst düzeye çıkarın.
Firefoxta Şifre Güvenliğinizi üst düzeye çıkarın.

Firefox kullananlar için özel bir yazı bu diğer tarayıcılar için tabiki güvenlik önlemleri var ancak Firefox’un bir özelliği üzerinde durucam bugün. Biliyorsunuz artık tarayıcılar şifreleri hatırlıyor ve otomatik girişlerde bize çok faydalı oluyorlar. Hatırlanan şifrelerin Hacker’lar tarafından ele geçirilmemesi için güzel bir yöntem bu mutlaka deneyiniz.

https://4.bp.blogspot.com/-OoTuX1YAKug/TxXpoWGHCRI/AAAAAAAADAE/ROR-qjnUmgE/s1600/firefox-guvenlik.JPG

Firefox Güvenlik Önlemi

Öncelikle Firefox’unuzu açın. Daha sonra sırasıyla;

  • Araçlar -> Seçenekler -> Güvenlik -> Ana Parolayı değiştir.

Bu kısıma giriyorsunuz ve yukarıdaki resim karşınıza çıkıyor. Eğer mevcut bir şifreniz varsa önce şu anki şifreniz diye başlıyor ancak şifreniz yoksa yeni giriyorsunuz. Peki daha sonra ne oluyor? Firefox’u kapattınız ve tekrar açtığınızda otomatik şifreli girdiğiniz sayfaya tıkladığınız an hop firefox şifre soruyor ana parola girmeden otomatik şifreyi çıkartmıyor. Alttaki resim örnek:

https://4.bp.blogspot.com/-fVYrrY9IBng/TxXpnt95x9I/AAAAAAAAC_8/5KU_Nr6ghsY/s1600/firefox-guvenlik-1.jpg

Ana Parolayı bilmeden otomatik giriş yapamazlar. Peki ana parolanın başka özelliği varmı? Tabiki var kayıtlı şifreler kısmındaki şifreleri kesinlikle göstermiyor. Ana Parola diye inat ediyo :)

  • Tavsiye ederim kendim bu yöntemi kullanıyorum ve çok memnunum.
Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.